Etiketim: koronavirusi

214 RASTE DHE 60 TË SHËRUAR ME COVID-19!

Nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës Sot më 08 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Stresi dhe financat dy faktorët të rëndësishëm që u përkeqësuan gjatë...

Pothuajse një në dy australianë, 47 përqind, thonë se janë më të stresuar për shkak të krizës me COVID-19, sipas të dhënave të reja...

Dy mjekë nga Klinika e Onkologjisë rezultojnë pozitiv me COVID-19

Drejtori i Onkologjisë, Ilir Kurtishi, ka njoftuar se dy mjekë kanë rezultuar pozitiv nga COVID-19. Sipas tij, gjendja e tyre shëndetësore është e mirë dhe...

SHSKUK nuk e mohon se pati rënie të oksigjenit në Mjekësinë...

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar ka dal me një deklaratë në të cilën nuk është mohuar rënia e oksigjenit në njësinë intensive në objektin e...

Thaçi të hënën shkon në Hagë për intervistim

Nga Hashim Thaqi Qytetarë të nderuar të Republikës së Kosovës, Në këto dy dekadat e fundit shumë pjesëtarë të UÇK-së u ballafaquan me drejtësinë ndërkombëtare të...

Vjosa Osmani kërkon shkarkimin e anëtarëve të Listës Serbe në qeveri

Kryetarja e kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas një publikimi të Listës Serbe se do ta mbështesin presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq...

Se kjo shoqni ka zanë n`thu ,nanën kauzë politike tu e...

Shkruan: Sibel Halimi Tutna me shkru veç për gratë se s`du asnjiherë me ju hi n`hak Kurrë njoftë lirinë s`ia kemi Veç kemi dërdëllitë e kemi ba nanën plagë të...

Pejë, 42 pacientë me COVID-19, spitali me një respirator

Spitali Rajonal i Pejës është duke trajtuar 42 pacientë me COVID-19, tre prej tyre po asistohen me oksigjeno- terapi, ndërsa të tjerët në gjendje...

Gjykata i jep 30 ditë paraburgim të pandehurit për vrasje të...

C.I., i arrestuar si i dyshuar për kryerjen e vrasjes së rëndë dhe dy vepra tjera penale të vrasjes në tentativë, pritet të qëndrojë...

Berati 12 vjet në UNESCO, qyteti i “një mbi një dritareve”,...

Vlerat historike, arkitektonike dhe kulturore e bëjnë Beratin një ndër qytetet më unike në Shqipëri dhe në botë. Sot qyteti i një mbi një dritareve...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
829NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit