Etiketim: koronavirusi

Ndërtimi i spitalit të Podujevës kap koston e mbi 9 milionë...

Ndërtimi i Spitalit të Përgjithshëm të Podujevës kap shifrën e mbi 9 milionë eurove. Projekti përfshin trajtimin dhe adaptimin e objektit ekzistues të maternitetit me...

Çfarë është listeria dhe sa e rrezikshme është me të vërtetë?

Çdo vit, në mbarë botën, vdesin qindra njerëz si pasojë e një bakteri specifik që quhet Listeria. Listeria është një lloj bakteri, emri i plotë...

Shefki Kuqi, trajner i ri i Kosovës U-21

Federata e Futbollit e Kosovës pritet që të bëjë ndryshime sa i përket trajnerëve në grupmoshat e reja të Përfaqësueses së Kosovës. FFK-ja ka vendosur...

Franca drejt lehtësimit, por jo heqjes, së masave antiCovid për festat...

Nuk është një rihapje, është një lehtësim i bllokimit, ky është refreni i ministrave të qeverisë franceze, të cilët kanë shumëfishuar takimet këto orë,...

Specialja kërkon që gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së të mos nisë...

Zyra e Prokurorit në Dhomat e Specializuara, ka paraparë që shtatori i 2021-ës, është afati më i vonshëm për të nisur gjykimi kundër ish-krerëve...

Letra me pullën historike të 1859-s shitet për 430 000 euro

Një letër, që mbante një nga pullat e hershme të qytetit të Luebeck-ut, nga viti 1859 dhe që u paraqit në ankand të shtunën,...

“Mos e rrit vajzën dhelpër, rrite luaneshë”

Nga Endrina Shutrak Edukoje vajzën tënde pa nënshtrim. Edukoje të jetë e pavarur dhe modeste. Edukoje të jetë e lumtur. Mësoja të lexuarit ende pa e...

“Të adhuroj sa adhuroj harkun e natës, apo vazon e trishtimit,...

Nga Charles Baudelaire Të adhuroj sa adhuroj harkun e natës, apo vazon e trishtimit, apo heshtjen e pafundme! E aq më shumë të dua kur ti më...

Janet Yellen, e para grua që do të drejtojë Thesarin në...

Presidenti i zgjedhur i SHBA, Joe Biden ka zgjedhur ish-kryetaren e FED, Janet Yellen për të drejtuar Thesarin e Shtetit, raporton gazeta ”Wall Street...

Nis projekti “Kujtesa e Kosovës: Rrëfimet e të mbijetuarve të masakrës...

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Vlora Dumoshi dhe drejtori i Bibliotekës Kombëtare të Kosovës (BKK), Fazli Gajraku, kanë në shkruar sot memorandumin...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
828NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit