Etiketim: koronavirusi

Gjykata Themelore në Pejë dënon një mësimdhënës me tri vjet burg...

Gjykata Themelore në Pejë ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të pandehurit B.V për shkak se: Që nga muaji shtator e gjerë më datë 14.11.2018, i...

Orëve të pasdites zhvillime të ndonjë rrebeshi shiu me bubullima

Ditën e premte do të mbizotërojë mot i nxehtë dhe kryesisht me diell. Orëve të pasdites dhe vonë në mbrëmje ekziston mundësia për zhvillime...

“I lumtur është ai popull, pushtetarët e të cilit qeverisin nën...

Proverbat janë quajtur lotët e njerëzimit, dhe ka një arsye të fortë pse janë quajtur kështu, sepse ato kanë buruar dhe djersa, mundi, mendimi,...

Ministri i dyfishon pagesat direkte për fermerët, Shoqata e Prodhuesve të...

Fermerët kanë marr një lajm të mirë nga Qeveria e Kosovës, përkatësisht nga Ministria e Bujqësisë, pasi kjo e fundit ka vendosur t’i dyfishojë...

Hoti: Më 2 shtator takohemi në Shtëpinë e Bardhë për të...

Richard Grenell ka lajmëruar në Twitter se udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë do të takohen me 2 shtator në Shtëpinë e Bardhë. Këtë e ka...

Plazhi i Gjeneralit, lindje dhe perëndime dielli që nuk duhen humbur

Plazhi i Gjeneralit, i cili ndodhet në zonën e Kavajës, është një nga destinacionet që nuk duhet humbur. Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi,...

Fakte historike; Shqiptaro-amerikanët dhe roli i tyre për lirinë dhe pavarësinë...

Nga Naim Dedushaj Senatori Robert Dole (Bob Dole) Pjesa 4 Ish- Senatori Dole, është një legjendë e politikës dhe ndërgjegjes amerikane. Si ushtar në Luftën e...

Ish-ministri i Shëndetësisë, Numan Baliq, arrestohet për sulm seksual

Ish-ministri i shëndetësisë Numan Baliq, është arrestuar nga Policia e Kosovës, nën dyshimin se i njëjti ka kryer vepër penale të Sulmit seksual. Kështu i...

Suspendohet kushtëzimi i pagesës së tatimit në pronë për ta paguar...

Nga Shpend Ahmeti, kryetar i Prishtinës Duke filluar nga nesër e deri me 31 gusht po e suspendojmë kushtëzimin e pagesës së tatimit në pronë...

Shihni se në çfarë gjendje ndërtuesit e rrugëve e kanë lënë...

Nga Kompania Rajonale e Ujësjellësit Prishtina Shenja të komunikacionit, mbeturina nga ndërtimi i rrugëve nga ndërtues të ndryshëm, kapakë metalik të thyer të lënë në...

Rrjetet Sociale

83,384FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
815NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit