Etiketim: koronavirusi

Ditëve në vijim vranësira të ndryshueshme dhe intervale me diell

Ditëve në vijim vransira të ndryshueshme dhe intervale me diell. Të premten në mëngjes mundësi për reshje të dobëta shiu. Nga e premta...

Hoti garantoi mbështetje të mëtejme për KRPP-në

Kryeministri i Republikës se Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi, vizitoi sot Komisionin Rregullativ të Prokurimit Publik (KRPP), ku...

Dushi: Të përkushtuar për ndërtimin e praktikave më të mira në...

Zëvendësministri i Drejtësisë, njëherit Koordinatori Nacional Kundër Dhunës në Familje, z. Florian Dushi, sot ka marrë pjesë në një Konferencë virtuale për të diskutuar...

Hoti takim me Bordin dhe Menaxhmentin e Trepçës si dhe Sindikatën...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, bashkë me Ministrin e Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, ka takuar Bordin dhe Menaxhmentin e Trepçës, të...

15 marrëveshje të zbatueshme për eliminimin e tatimit të dyfishtë

Marrëveshjet për Eliminimin e Tatimit të Dyfishtë (METD) në të Ardhura dhe Kapital, janë marrëveshje bilaterale në mes të dy shteteve me qëllim të...

Përfundon Azhurnimi i Qarqeve Regjistruese

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka përfunduar projektin e Azhurnimit të Qarqeve Regjistruese 2020. Ky projekt ka filluar në qershor të këtij viti dhe...

Ministri Mustafa vizitoi fermerët e Mramorit

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa zhvilloi vizitë pune në Mramor, ku takoi fermerët e kësaj ane. Ministri Mustafa bashkëbisedoi me blegtorët,...

Forumi për Lidership dhe Diplomaci përmbyll projektin “Akademia për Lidership”

Forumi për Lidership dhe Diplomaci ka përmbyllur projektin “Akademia për Lidership” të mbështetur financiarisht nga GIZ në Kosovë, si dhe të realizuar nga Forumi...

Republika e Kosovës qëndron përkrah SHBA-ve lidhur me shqetësimin për të...

Republika e Kosovës i bashkohet thirrjes së bashkësisë ndërkombëtare, Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Bashkimit Evropian dhe Këshillit të të Drejtave të Njeriut,...

Drejtoria e Parqeve në Prishtinën njofton se raportimet për prerje ilegale...

Drejtoria e Parqeve në Komunën e Prishtinës njofton se raportimet e sotme për prerje ilegale të drunjëve në Peizazhin e Mbrojtur të Gërmisë janë...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
821NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit