Etiketim: Jean-Paul Sartre

Simone de Beauvoir – Jeta mes krijimtarisë dhe Sartrit

Intervistë e shkrimtares së “Seksit të dytë” dhënë gazetares Madeleine Gobeil. Simone de Beauvoir flet për Jean-Paul Sartre, marrëdhënien e saj me shkrimtarin, për librat...

Rrjetet Sociale

48,324FansaPëlqeje
21,530NdjekësitNdjek
766NdjekësitNdjek
12,700AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit