Etiketim: ftohte

Mësoni temperaturat për këtë javë

Ditën e martë parashihet të mbajë mot kryesisht me diell dhe më ngrohtë. Të mërkurën një front i ftohtë me masa më të ftohta...

Dy ditët e ardhshme, temperaturat në rënie

Fusha të paqëndrueshme do të mbesin edhe ditëve në vijim mbi vendin tonë. Të premten pritet të mbajë mot kryesisht me vransira, e orëve...

Të mërkuren ftohtë, të premten edhe mbi 20C

Një front i ftohtë nga veriu i kontinentit do të kalojë ditën e martë mbi vendin tonë. Me afrimin e këtij fronti priten riga...

Të martën më ftohtë, me shi dhe borë

Dita e hënë mbetet nën ndikimin e masave të ngrohta, megjithëse vransirat do të shtohen. Ditën e martë një front i ftohtë me masa...

Në fundjavë kryesisht me vransira dhe erë

Vransirat do të mbulojnë vendin tonë gjatë ditëve të fundjavës, pasi që një ciklon po kalon përgjatë pjesës jugore të Greqisë. Ditën e shtunë...

Si të kujdeseni për duart tuaja gjatë ditëve të ftohta të...

Në dimër, erë, dëborë, shi dhe të ftohtë të gjitha ndikojnë negativisht në lëkurë. Por ndërsa pjesët e tjera të lëkurës sonë janë kryesisht të...

Në javën e ndërrimit të motmoteve mot i ftohtë, mëngjeset me...

Në javën e ndërrimit të motmoteve fusha të fuqishme anticiklonike nga Europa qëndrore do të shtrihen mbi rajonin tonë, të cilat do të kushtëzojnë...

Gripi, këshilla si të mbroni veten dhe të tjerë

Jemi në sezonin e gripit dhe kërkohet që të merren masa që të mbrohemi. Këto janë disa këshilla që ju të mbroni veten dhe të...

Duart e ftohta, ja çfarë tregojnë për shëndetin

Sabjan Memishaj, kardiokirurg Sëmundja Raynaud është një sëmundje e cila shkakton ftohje të gishtave të këmbëve apo të duarve gjatë ekspozimit ndaj te ftohtit apo...

Kjo është historia e legjendës “Po shkunden plakat”

Kjo gojëdhënë mbi dymijë vjeçare kujtohet çdo muaj prill sipas kalendarit Alla Turke, pikërisht kur moti pëson ndryshime të dukshme. Sipas rrëfimeve të transmetuara...

Rrjetet Sociale

78,378FansaPëlqeje
29,678NdjekësitNdjek
809NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit