Etiketim: festivali

Shtyhet EtnoFest shkaku i pandemisë

Festivali EtnoFest është shtyrë shkaku i gjendjes pandemike në vend. “Gjithmonë me shpresën se do të krijohen rrethana sanitare optimale ne raport me pandeminë Covid...

Anibar shpallë programin artistik të festivalit për edicionin e 11-të

Nga 1300 filma, 139 u zgjodhën nga ekipi përzgjedhës për t’u shfaqur gjatë 7 ditëve të festivalit. Filmat janë ndarë në 7 kategori, ku 5...

Adriana Matoshi zgjedhet aktorja më e mirë në festivalin e Francës

Një ndër aktoret më të mira shqiptare, Adriana Matoshi po vazhdon ta mbajë frontin. Një çmim tjetër është shtuar karrierës së saj. Matoshi është...

Dua Lipa me performancë spektakulare në festivalin italian të Sanremo-s

Në mbrëmjen e katërt të edicionit të 70-të të festivalit italian të Sanremos, atmosfera është ndezur nga këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. E...

Alban Ukaj nderohet me çmimin aktori më i mirë Festivalin e...

Filmi “Hëna e plotë” e Nermin Hamzagic debutoi në Festivalin e Filmit Cottbuss, e me këtë rast aktori shqiptar Alban Ukaj u nderua me...

Festivali Agrofesta 2019 vjen me shumë risi

Festivali tradicional i perimekulturës në Krushë të Madhe, Agrofesta, në edicionin e gjashtë vjen me shumë ndryshime. Agrofesta tash e disa vjet mbledh në Krushë...

Miley Cyrus impresionohet në Prishtinë

Miley Cyrus është ngjitur në skenë në Prishtinë, për festivalin e zhvilluar këtë të premte, të organizuar nga këngëtarja dhe njëkohësisht mikesha e Mileyt,...

Organizatat joqeveritare kundër organizimit të “Sunny Hill Festival” në Gërmi

Disa organizata të shoqërisë civile, kanë dalur kundër edicionit të dytë të festivalit “Sunny Hill Festival” që do të mbahet per tri ditë rresht,...

Përfundon PriFest 11, këta janë fituesit

Mbi 70 filma, prej tyre 7 premiera botërore, 5 premiera ndërkombëtare, 1 premierë evropiane, 19 regjionale dhe 32 premiera kosovare, aktivitete, uorkshope, programe të...

Festivali “Mirëdita, dobar dan!”, do të mbahet nga 29 maj deri...

Festivali "Mirëdita, dobar dan!", ngjarje kjo unike që ka prezantuar skenën kulturore dhe shoqërore të Kosovës në Beograd që nga viti 2014, do të...

Rrjetet Sociale

83,409FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
815NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit