Etiketim: familja

“N’epokë teme nji nuse e zoja cilësohet veç kur ban hyzmet,...

Nga Doruntinë Ferati (Nji histori e së kaluarës, së tashmes..?) Unë i bana 18 vjet, e sipas disave boll kam nejt n’shpi t’babës! Tash i ke...

Ekspertët nga Lozana kanë përpiluar ekspertizën ligjore për rastin “Dehari”

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), njofton opinionin publik se ​gjatë dy ditëve, 22.10.2020 dhe 23.10.2020, në Kosovë kanë qëndruar ekspertët e Qendrës...

Dita Botërore Kundër Dhunës

Dita Botërore Kundër Dhunës është caktuar data 2 tetor, e cila përkon me ditëlindjen e MahatmaGandhit, udhëheqës i lëvizjes për pavarësi në Indi dhe...

Dushi: Mbetemi të përkushtuar në luftimin dhe parandalimin e dhunës në...

Sot me ftesë të Zëvendësministrit të Drejtësisë, njëherit Koordinator Nacional Kundër Dhunës në Familje, z. Florian Dushi është mbajtur takimi i përbashkët me kryesuesit...

Nga rrëfimi i një gruaje në strehimore

SIKUR Më mirë hiç mos t’isha ngjizë As qumështin e nënës mos ta kisha pirë Asaj udhe shkolle sikur të mos isha përvjedhë Sot s'do ta dija...

Ndikimi i teknologjisë në familje dhe shoqëri

Nga: Laureta Berisha Kosumi Teksa kujtoja telefonin tim të parë Samsung pa ngjyra, pa ekran të madh, pa mundësi të fotografive etj; të cilin ma...

Enver Berkolli, 80 vjeçari nga komuna e Prishtinës ka 12 ditë...

Tash e 12 ditë Enver Berkolli, 80 vjeçar nga komuna e Prishtinës vazhdon të jetë i zhdukur. Familjarët e Enverit kanë thënë se ata...

Të burgosurive në Kosovë nga nesër u lejohen vikendet në shtëpi...

Shërbimi Korrektues i Kosovës njofton opinioni publik dhe familjarët e të burgosurve, se nga dita e hënë do të fillojë me hapat e radhës...

Ushtarët e KFOR-it mbështesin strehimoren e dhunës në familje në Kosovë

Këtë javë, gjashtë ushtare të KFOR-it shpërndanë kuti me produkte higjienike femërore, batanije, artikuj të lehtë ushqimorë dhe rroba, dhe përshëndetën gratë e Qendrës...

KUR VAJZAT E MIA KUPTUAN SE UNË VUAJ NGA KANCERI…!

Nga Fitore Zenelaj Shumë prej nesh nuk e kanë guximin të ju tregojnë fëmijëve të tyre për të vërtetën e hidhur, sëmundjen e kancerit. Marrëdhënia nënë...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
821NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit