Etiketim: duart

Gabimet higjienike që ne i bëjmë shpesh

Në mënyrë që të jemi të shëndetshëm, ne jo vetëm që duhet të ndjekim rregullat e higjienës, por duhet t’i bëjmë ato në një...

Si të kujdeseni për duart tuaja gjatë ditëve të ftohta të...

Në dimër, erë, dëborë, shi dhe të ftohtë të gjitha ndikojnë negativisht në lëkurë. Por ndërsa pjesët e tjera të lëkurës sonë janë kryesisht të...

Maska që parandalon plakjen e duarve

Është i pashmangshëm procesi i plakjes, dhe për të gjithë vjen dikur, herët ose vonë. Shenjat e para të plakjes vërehen në lëkurën tonë kur...

Duart e ftohta, ja çfarë tregojnë për shëndetin

Sabjan Memishaj, kardiokirurg Sëmundja Raynaud është një sëmundje e cila shkakton ftohje të gishtave të këmbëve apo të duarve gjatë ekspozimit ndaj te ftohtit apo...

“Përdorini duart për të mbledhur mbeturinat, jo për të bërë shqiponjën”

Dorjan Bulku është turisti më besnik i trojeve shqiptare. Nuk është i huaj, është shqiptar. Do fort Skënderbeun e Nënë Terezën, por mbi të...

Si të mbrojmë duart nga i ftohti

Kemi apo jo dorashka, fakti është që i ftohti dëmton lëkurën tonë. Duke u kujdesur për fytyrën, por edhe duart është një rit i...

Rrjetet Sociale

78,378FansaPëlqeje
29,678NdjekësitNdjek
809NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit