Etiketim: burrat

Vasfije Krasniqi: Meshkujt e Kosovës që nuk mujtën me na mbrojtë...

Të martën e javës që vjen në New York do t’i kujtohen Serbisë, krimet e bëra në Kosovë, Bosnje e Kroaci. Para konsullatës serbe,...

Barack Obama: Nëna ime më mësoi si dashurohet një njeri

Barack Obama, njeriu i dashur për një pjesë të madhe të Amerikës, i cili në vitin 1990 u zgjodh president i Harvard Law Review,...

“Burrat” e Odës Demokratike

“Burri martir”, për interes personal duke mos zgjedhur mjet as rrugë, pra njësoj sikur ushujza e Malokit dhe pa u turpëruar për asgjë, kodosh...

A e dini çka është demiseksualiteti?

A keni dëgjuar për demiseksualizmin? Në rast se jeni ende të panjohur me këtë term, Demiseksualiteti është gjendje ku një person ndjen joshje seksuale...

8 Marsi është Dita e Gruas, por mësojeni kur është Dita...

8 Marsi, datë kjo që shënohet pothuajse në të gjithë botën si Ditë e Gruas. Por pyetja që të gjithë e bëjnë është se...

Truri i grave plaket më ngadalë se i burrave, thotë studimi...

Truri i grave plaket më ngadalë dhe, për të njëjtën moshë, është të paktën tre vjet më i ri se truri i burrave, sipas...

Gruaja 109-vjeçare thotë se shmangia ndaj burrave është sekreti për një...

Një sondazh kombëtar i njëqindvjeçarëve amerikanë ishte autorizuar nga Festa e Daljes në Pension  më 2015. Këta ishin njerëz të vërtetë që ishin në...

Bie fertiliteti në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar raportin për “Gratë dhe Burrat në Kosovë”, për vitet 2016-2017. Të dhënat statistikore që janë paraqitur në...

Rrjetet Sociale

58,734FansaPëlqeje
24,111NdjekësitNdjek
779NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit