Etiketim: burrat

Arsye përse gratë largohen nga burri që duan

Dashuria nuk ka paragjykime, planifikim, anësi dhe as fanatizëm. Dashuria është "dashuri", pa një përkufizim konkret. Kalon kufinj, kapërcen mure dhe pengesa. Është e...

Nëna, mjaft i rritët djemtë të paaftë për t’u bërë bashkëshortë...

Nëna, Do të jem shumë e sinqertë këtë herë. Ndaloni së rrituri djemtë tuaj për t’u ndjerë me më shumë të drejta, të llastuar, vetë-tolerues duke...

Një grua inteligjente është frika më e madhe e një burri...

Historikisht, për një kohë të gjatë, gratë janë parë dhe trajtuar si inferiore ndaj burrave. Pak nga pak, ndërsa luftuan dhe pushtuan hapësirën e...

Islanda, për të 11-in vit renditet vendi më i mirë për...

Për të 11-in vit me radhë, Islanda u rendit vendi më i mirë për të qenë grua, tregojnë hulumtimet e reja nga Forumi Ekonomik...

Jam vetëm, sepse e dua veten shumë e s’mund të rri...

Ne jetojmë në një shoqëri ku të qenit beqar shoqërohet me vetminë dhe trishtimin, por sa njerëz janë në çift dhe megjithatë ndjehen tmerrësisht...

Krimi ekonomik në Kosovë: Burrat më të korruptuar se gratë

Zyra e BE’së në bashkëpunim me Këshillin e Evropës kanë organizuar sot tryezën për krimin ekonomik në Republikën e Kosovës, ku sipas raportit të...

Burrat “piqen” vetëm kur mbushin 54 vjeç!

Studiuesit në Shtetet e Bashkuara prezantuan një studim në të cilin ata konkludojnë se burrat mund të konsiderohen të rritur, vetëm kur mbushin 54...

Gratë flenë më mirë pranë qenve sesa pranë burrave, sipas një...

Qentë kanë qenë gjithmonë “miku më i mirë i burrit”, por rezulton se ata gjithashtu mund të jenë partneri më i mirë i gjumit...

Shkencëtarët zbulojnë shkakun e rënies së flokëve tek gjinia mashkullore

Rritja e ndotjes së ajrit, sipas shkencëtarëve lidhet ngushtë me një fenomen i cili ka prekur një pjesë të mirë të popullsisë në mbarë...

Gratë kujtojnë gjithçka dhe ja pse kanë gjithmonë të drejtë, burrat...

Edhe shkenca e konfirmon: gratë kanë gjithmonë të drejtë. Për më tepër nuk është rastësi që burrat gjithmonë këshillohen të mos grinden me partnerin...

Rrjetet Sociale

83,384FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
815NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit