Etiketim: bukuri

Korça gati për festa, foto nga qyteti i serenatave

Korçarët dinë si të festojnë, e aq më shumë të presin festa. Qyteti i Korçës është veshur me drita shumëngjyrëshe këtë prag festash fundviti.   Pazari...

Kruja e rilindur, atraksion turistik

Pas dy dekadash harrese, Programi Kombëtar i Rilindjes Urbane ka transformuar edhe qytetin historik të Krujës. Kryeministri Edi Rama solli pamje nga Kruja e rilindur...

“Travelling Balkans”: Të jetosh në Shqipëri si një nomad dixhital

Nëse ndiqni faqen time të udhëtimit Anita Hendrieka, atëherë do ta kuptoni që unë aktualisht ndodhem në Shqipëri. Dy vitet e fundit kam jetuar...

Portret për ”Parisin e vogël” të Shqipërisë

Rruga për në Korçë kufizohet nga Liqeni i Ohrit, një nga më të vjetrit dhe më të thellët në Europë, buzë kufirit maqedonas, në...

Holanda, vendi ideal i peisazheve të piktorëve të mëdhenj

Piktorët e mëdhenj të Epokës së Artë, si Vermeer dhe Rembrandt, kishin kuptuar tashmë se Holanda ishte një vend ideal për peizazhet e karakterizuara...

Rrjetet Sociale

78,365FansaPëlqeje
29,682NdjekësitNdjek
809NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit