Etiketim: BE

Samiti i BE: Vendimet shtyhen për më vonë

Kryeministrja e Finlandës, Sanna Marin u largua nga samiti i BE në Bruksel më herët, për shkak të shifrave në rritje në vendin e...

Çfarë përmban raporti i OKB-së për Kosovën?

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara do të mbajë takimin informues të radhës për Kosovën më 21 tetor. Është ky takimi i dytë...

Kosnett: Do të punojmë së bashku me BE-në për njohjen reciproke...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Phillip Kosnett, ka thënë se po punohet së bashku me Bashkimin Evropian që të ndodhë...

Çka u bisedua në takimin e Avdullah Hotit me Komisionerin për...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot Komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi, me të cilin ka biseduar...

Hoti priti në takim ambasadorët e QUINT-it dhe shefin e Zyrës...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga Koordinatori Shtetëror për Dialog, Skënder Hyseni, ka pritur sot në takim ambasadorët e shteteve...

Hoti ka zhvilluar një bisedë virtuale me ambasadorët e BE-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një bisedë virtuale me ambasadorët e BE-së, në të cilën është...

BE të trajtojë problemin e ndotjes farmaceutike

Parlamenti Europian i kërkon Bashkimit Europian për të trajtuar problemin e ndotjes farmaceutike, zvogëlimin e konsumit të përgjithshëm për frymë të ilaçeve, mbështetjen e...

Deputetët miratojnë projektligjin e kundërshtuar për Brexit

Deputetët britanikë dhanë dje në mbrëmje miratimin e tyre fillestar për projektligjin e kundërshtuar të qeverisë së Boris Johnson duke mundësuar rishikimin e tij,...

Liberalizimi i vizave temë e Avdullah Hotit me kreun e Parlamentit...

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë vizitës zyrtare në Bruksel, sot është pritur në takime të ndara nga Presidenti i...

Komisioni Evropian miraton zarfet financiare prej mbi 138 miliona euro...

Komisioni Evropian ka miratuar mbi 138 miliona Euro si asistencë për Kosovën përmes programeve IPA 2019 dhe IPA 2020 për Kosovën dhe Marrëveshjet përkatëse...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
821NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit