Etiketim: arsimi

Rreth 74 mijë studentëve në arsimin universitar në Kosovë për vitin...

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) në bashkëpunim me Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës (MASH) ka publikuar “Statistikat e Arsimit 2019/2020”. Ky publikim ofron informata...

MAShTI njofton për ndarjen e bursave për studentët e niveleve baçelor...

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit bazuar në Udhëzimin Administrativ nr. 14/2017 për ndarjen e bursave, Vendimin nr. 41/01B, datë 22.05.2020 dhe duke...

Kurti dhe Bajrami vizituan shkollën fillore “Emin Duraku” në Prizren e...

Kryeministri në detyrë, z. Albin Kurti, bashkë me ministren në detyrë të Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, znj. Hykmete Bajrami dhe ministren në detyrë...

Hapet Parku Kosovaro-Gjerman i Inovacionit dhe Trajnimeve (ITP) në Prizren

Kryeministri në detyrë Albin Kurti dhe ambasadori gjerman, z. Christian Heldt, lansojnë thirrjen e parë për aplikime për bizneset dhe projektet kombëtare dhe ndërkombëtare...

Do mbahet testi i maturës, jo edhe mbrëmja; çerdhet e fëmijëve...

Hykmete Bajrami ministre e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit thotë se është fatkeqësi që kemi sektorin informal, por sipas saj, nuk është vetëm faji...

Osmani: Qasja në arsim dhe ruajtja e shëndetit të qytetarëve janë...

Kryetarja e Kuvendit, dr. Vjosa Osmani vizitoi sot shkollën "Emin Duraku" në Prizren, për t'u njohur me procesin e regjistrimit të materialeve mësimore për...

Publikohen rezultatet e PISA-s: Kosova renditet e treta… nga fundi

Kosova është renditur e treta nga fundi në rezultatet e Programit për Vlerësimin Ndërkombëtar të Studentëve, PISA. Pas Kosovës janë vetëm Republika Domenikane dhe...

Lexoni disa fakte për Bibliotekën Kombëtare

Biblioteka Kombëtare sot shënon 75 vjetorin e themelimit të saj, duke qenë kështu institucioni më i madh dhe më i rëndësishëm bibliotekar i Kosovës. Kjo...

Nëse s’dalin pagat me rritje në dhjetor, pasojat e paparashikueshme!

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, pas një takimi me Avokatin e Popullit, Hilmi Jasharin, kanë paralajmëruar pasoja të mëdha nëse dhjetori...

Nuk pranohet asistente në Fakultetin e Mjekësisë, Universiteti Teknik i Mynihut...

Studentja e Fakultetit të Mjekësisë, Shqipdona Lahu përmes një statusi në Facebook ka reaguar në lidhje me vendimin e këshillit të Fakultetit të Mjekësisë...

Rrjetet Sociale

83,409FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
815NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit