Etiketim: Amerika

Kurti realizon bisedë telefonike me Kongresistin Eliot Engel

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, me 21 prill, zhvilloi një bisedë telefonike me Kryetarin e Komitetit për Politikë të...

Pas 15 vitesh, humoristi Bujar Bobani vjen në rolin e Nocit

Sonte emisioni OXYGEN shënon edicionin 500. Përveç shumë të tjerash, në këtë edicion pas 15 vitesh kthehet humoristi Bujar Bobani në rolin e Nocit. Ai nga...

Ekspertët dalin kundër teorisë së Trumpit për injektim me dezinfektues kundër...

Paraqitjet e presidentit Donald Trump në konferencat për pandeminë e koronavirusit kanë arritur pikun të premten, me një zbulim të ri të tijin se...

Ambasada e SHBA-së: Të ndiqen udhëzimet e Qeverisë për të parandaluar...

Ambasada e SHBA-së në Prishtinë, ka thënë se është shumë me rëndësi që të ndiqen masat e reja kundër përhapjes së virusit Korona. “E dijmë...

Dr. Fauci: Nuk është e sigurt se koha e ngrohtë do...

Eksperti më i lartë i sëmundjeve infektive në Shtetet e Bashkuara, Dr. Anthony Fauci, tha të enjten se nuk është e sigurt nëse kërcënimi...

Kurti i dërgon letër ish – Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s,...

Sot është mbushur një muaj prej kur z. Javier Solana ndodhet në spital për shkak të infektimit me Coronavirus. Në vijim është dhënë letra të...

Departamenti Amerikan i Shtetit: Nuk ka plan të fshehtë për shkëmbime...

Departamenti Amerikan i Shtetit, ka publikuar një deklaratë të përbashkët, të dërguarit special presidencial Richard Grenell, ambasadori Philip Kosnett dhe Përfaqësuesit Special për Ballkanin...

Ambasada e SHBA-së në Kosovë: Nuk është koha për dallime politike,...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, ka kërkuar nga liderët lokalë e rajonalë që të mos kenë dallime por të punojnë...

Thaçi me letër ia shprehë shqetësimet e tij Pompeos rreth Speciales

Më 29 nëntor të vitit të kaluar, Presidenti i vendit Hashim Thaçi i ka dërguar letër Sekretarit të Shtetit Amerikan Mike Pompeos lidhur me...

Albin Kurti, ne dhe amerikanët

Autor: Fatos Lubonja Albin Kurti ka shansin historik të hapë një epokë të re në kulturën e qeverisjes së shqiptarëve. Midis së tjerash, kjo do...

Rrjetet Sociale

78,378FansaPëlqeje
29,678NdjekësitNdjek
809NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit