Suarez vazhdon “agjërimin”

Luis Suarez po vuan për të shënuar  jashtë “Camp Nou” në ndeshjet në  Evropë.

Pavarësisht se luajti shumë mirë ndaj Interit, ai nuk shënoi. Pas kësaj ndeshjeje, shifra e minutave të sulmuesit pa shënuar në gol në udhëtim në Champions ka arritur 1.417.

“El Pistolero” i pati disa raste në ndeshjen me Interin, por nuk e konkretizoi asnjërën prej tyre. Pa Messin, 31- vjeçari ka shënuar 6 gola në 4 ndeshjet e fundit, por të gjitha brenda Spanjës. Golin  e fundit në udhëtim, në garat evropiane e ka shënuar më16 shtator të vitit 2015.

Në total kanë kaluar 1.151 ditë nga hera e fundit që ai festoi një gol jashtë Barcelonës në Champions, dhe ishte pikërisht një gol në ndeshjen e fazës së grupeve kundër Romës. Prej atij momenti, kanë kaluar plotë 1.417 minuta ose 15 ndeshje.

Në shumicën e ndeshjeve ai ka pasur raste të mira, ka qëlluar shtyllën e tërthorësen, por nuk ka shënuar./OxygenPress.info