Sarri e di mirë si mund të qëndrojë te Chelesa

Trajneri i Chelseas, Maurizio Sarri, është i vetëdijshëm se do ta ketë shumë vështirë të qëndrojë në “Stamford Bridge” nëse skuadra nuk fiton trofe brenda një kohe të shkurtë.

I pyetur nëse do të mbetej në detyrën e tij pa fituar tituj për katër vjet, Sarri u përgjigj kështu: “Nuk mendoj se do të mbetesha, por nuk e di. Varet nga klubi, nëse ata dëshirojnë të fitojnë ose të përmirësojnë lojtarët. Dua të fitojë diçka vetëm për ta shmangur këtë pyetje”, ka thënë Sarri.

Aktualisht Chelsea është në rrugë të mirë për të fituar trofe, pasi është në garë për titullin e kampionit në Angli, në Ligën e Kampionëve dhe në gara tjera për kupë.