Rrushi i gjelbër – përfitimet dhe dëmet

A ju pëlqen rrushi i gjelbër? A e dini se si është e dobishme? Ju do të mësoni për përfitimet e këtij fruti të mrekullueshëm nga ky artikull.

Rrushi, ndonjëherë i quajtur “mbreti i frutave”, janë manaferrat e rrumbullakëta ose ovale që rriten në grupe. Ato mund të hahen të freskëta, si dhe të bëjnë bllokime, xhelozë, lëngje dhe verëra.

Rrushit hahen dhe thahen (rrush i thatë), shtohet në ëmbëlsira dhe lloje të tjera të pastave.

Rrushi kryesisht rritet në vendet e Mesdheut dhe të Azisë Qendrore. Ky frut mund të jetë një ngjyrë tjetër: e kuqe, e gjelbër, e zezë, e artë dhe e purpurt. Më të dobishme janë rrushi i gjelbër dhe i kuq, ato përmbajnë një sasi të madhe të ushqyesve, vitaminave dhe mineraleve. Përveç kësaj, rrushi ka avantazhe të tjera. – Në gropat e rrushit përmban vaj ushqimor shumë të dobishme. Forcon muret e kapilarëve.

Gjithashtu ndihmon në reduktimin e formimit të mpiksjeve në gjak. – Në rrush ekziston një polifenol antioksidant, i cili mbron trupin nga kanceri i zorrës së trashë dhe të prostatës, si dhe sëmundjet e zemrës ishemike, sëmundjet nervore degjeneruese, sëmundjet Alzheimer, infeksionet fungale dhe virale.

– Rrushi përmban substanca organike catechins, të cilat janë një lloj i komponimeve flavonoid. Ato ndihmojnë për t’i rezistuar sëmundjeve të tilla si kanceri i gjirit ose i fshikëzës, leuçemia ose kanceri i prostatës.

– Rrushi i gjelbër gjithashtu përmban një tjetër antioksidant, pterostilbene, i cili parandalon kancerin dhe ndihmon në uljen e niveleve të kolesterolit. Gratë duhet të hanë më shumë rrush, sepse Një polifenol antioksidant që përmban në të forcon zemrën.

– Verërat e rrushit zvogëlojnë rrezikun e hipertensionit. Nëse vuani tashmë nga presioni i lartë i gjakut, do të jetë e dobishme për ju të pini një gotë verë pas darkës.

– Rrushi është i pasur me lëndë ushqyese si bakri, mangani dhe hekuri. – Rrushi përmban vitamina C, A, K, karotene dhe vitaminë B, si dhe tiaminë, piridoksinë dhe riboflavin.

– Antioksidant anthocyanin, gjendet në rrush, ka veti antiallergjike dhe anti-inflamatore. Gjithashtu parandalon çdo sëmundje mikrobike dhe kancer.

– Nëse dëshironi të humbni peshën, hani rrush. Pjesa tjetër e kohës rrinë në një dietë.

– Rrushi mbron trupin nga çdo infeksion, sepse lëng rrushi vret bakteret.

– Rrushi ka një sasi shumë të vogël të kalorive: të gjitha 100 kalorive përmbahen në 100 rrush.

– Rrushi është një pastrues i mirë për trupin. Me të, ju mund të shpëtoj nga gurët në veshka dhe fshikëz e tëmthit.

– Rrushi ndihmon për të ngopur mushkëritë me lagështi, e cila parandalon astmën. Vetitë e dobishme të rrushit të gjelbër zakonisht krahasohen me të kuqe. Disa thonë se e gjelbër është më e mirë se e kuqe, të tjerë thonë të kundërtën.

Megjithatë, mjekët, megjithatë, ende rekomandojnë të hahet më shumë rrush të kuq, sepse përmban më shumë antioksidantë se sa të gjelbërta. Por kjo nuk do të thotë se e gjelbër është e padobishme. Është po aq e mirë sa të kuqe.

Ushqimi vetëm pak rrush në ditë sjell përfitime të paçmuara për ju dhe familjen tuaj.

Prandaj, në vend që të hahet ushqim junk, mbajeni në këto fruta të shëndetshme. Pastaj ju keni një jetë të shëndetshme dhe të gjatë.

Rosinka, Stepnyak, Druzhba, Kristall, Saperavi, Festivalny, Platovsky janë më të mirët për prodhimin e verës shtëpi. Këto rrush nuk kërkojnë kujdes të veçantë gjatë kultivimit dhe një pjesë të madhe të sheqerit gjatë përpunimit.

Varieteteve të tjera janë gjithashtu të përshtatshme (Lydia, Isabella), por nuk kanë përmbajtje të mjaftueshme të sheqerit. Prandaj, verë ëmbëlsirën prej tyre për ta bërë më të vështirë.