Prishtina – Feronikeli pa fitues

Me ndeshjen ndërmjet Prishtinës dhe Feronikelit, e cila u zhvillua sot në stadiumin “Fadil Vokrri” ka nisur java e 16-të në Superligë.

Para fillimit të ndeshjes me një minutë heshtje u nderua i ish-futbollisti i gjeneratës së artë të Prishtinës, Shefqet Sinani, i cili ndërroi jetë në mëngjesin e sotëm.

Sa i përket lojës të dyja skuadrat u shfaqën të kujdesshme dhe nuk krijuan shumë në fazën sulmuese.

Prishtina pati mundësi për të shënuar në minutën e 15-të, por gjuajtjen e Sabien Lilës nga penalltia e priti portieri Ilir Avdyli.

Pas këtij barazimi Prishtina ka 26 pikë në konto, derisa Feronikeli 21 pikë.