Përfundon Panairi i Librit, këta janë librat më të shitur sivjet

Ka përfunduar Panairi i 21-të i Librit në Prishtinë i cili kishte qëndruar i hapur që nga e mërkura mbi “Pallatin e Rinisë”.

Pas përfundimit zyrtarë të këtij Panairi, shoqata e Botuesve të Kosovës ka botuar listën e librave më të shitur në Panairin e Librit në Prishtinë.

Më poshtë gjeni listën e librave të cilët janë shitur më së shumti këtë vit në Panair:

TOP 5 LIBRAT MË TË SHITUR (AUTORË SHQIPTARË)

“Fshehtësia e zbulimit të hënës” nga Veton Surroi, botuar nga Koha

“Gënjeshtarë të vegjël” nga Fatos Kongoli, botuar nga Toena

“Muhaxhirët” nga Bejtulla Destani, botuar nga Artini

“Ditar i një gruaje të Kosovës” nga Sevdije Ahmeti, botuar nga Buzuku

“Mesjeta ime” nga Ag Apolloni, botuar nga Bard Books

TOP 5 LIBRAT MË TË SHITUR (TË PËRKTHYER)

“Forca e faktit” nga Hans Rosling, botuar nga Pema

“Lehtësia e padurueshme e qenies” nga Milan Kundera, botuar nga Dituria

“Të bëhesh” nga Michelle Obama, botuar nga Dudaj

“Zëra nga Çernobili” nga Svetlana Aleksieviç, botuar nga Buzuku

“Hipi” nga Paulo Coelho, botuar nga Toena

TOP 5 LIBRAT MË TË SHITUR PËR FËMIJË

“Ditari i Gregut” me autor Jeff Kinney, botuar nga Ideart

“Gol 1” nga Antuan Grizman, botuar nga Botart

“Aventurat e Kapiten Brekushit” nga Dav Pilkey, botuar nga Bota Shqiptare

“Histori përpara gjumit për vajza rebele (2)” nga Elena Favilli dhe Francesca Cavallo, botuar nga Pema

“Kuzhina e bebit” nga Arijana Roka, botuar nga Magjia e librit