Parashikimi i motit

Në vendin tonë sot parashihet mot i ngrohtë por pjesërisht i vranët. Pasdite ka mundësi për reshje lokale shiu, kryesisht në pjesët veriore të vendit.

Për nesër, Prishtina Weather njoton për mot të ngrohtë, paradite kryesisht me diell, e pasdite dhe në mbrëmje pjesërisht vranët.

Ndërsa të hënën parshihet mot i butë, kryesisht me vransira. Pasdite dhe në mbrëmje reshje shiu, që më vonë gjatë natës me rënie të temperaturave do të përzien edhe me borë./OxygenPress.info