Parashikimi i motit

Në vendin tonë sot parashihet mot më i ngrohtë, kryesisht me vransira të nivelit të lartë dhe intervale të gjata me diell.

Për nesër, Prishtina Weather njofton për mot të ngrohtë, kryesisht me vransira dhe intervale me diell.

Në fundjavë do të jetë ngrohtë, me vransira dhe intervale më të gjata me diel, gjatë ditës së diel.

Ndërsa të hënën vransirat do të shtohen, e pasdite dhe në mbrëmje mundësi për reshje shiu./OxygenPress.info