Parashikimi i motit

Në vendin tonë sot parashihet mëngjes me ngrica, por edhe kthjellime.

Ditën kryesisht me vransira, e vonë në mbrëmje në disa vende reshje të dobëta bore.

Për nesër pritet mot kryesisht me vransira dhe erë. Në disa vende, kohë pas kohe reshje të dobëta bore, e në zonën e Dukagjinit edhe shi.

Prishtina Weather njofton se të shtunën në mëngjes do të ketë ngrica, e gjatë ditës kryesisht me diell./OxygenPress.info