Parashikimi i motit

Në vendin tonë sot gjatë ditës parashihet mot kryesisht i kthjellët dhe me diell. E në mbrëmje vransira kalimtare.

Për nesër, Prishtina Weather njofton paradite kryesisht kthjellët dhe me diell.

Në mëngjes në vise të ulëta mundësi për mjegull, e pasdite dhe në mbrëmje vransira kalimtare.

Java fillon me mëngjes pjesërisht vranët. Ditën vransirat do të shtohen, e në mbrëmje reshje shiu, që më vonë do të shndërrohen edhe në borë./OxygenPress.info