Parashikimi i motit

Në vendin tone sot parashihet mot me vansira dhe intervale me diell.

Për nesër, Prishtina Weather njofton mëngjes me ngrica, e në vise të ulëta mundësi për mjegull.

Dita do të jetë pjesërisht e vranët, por me intervale më të gjata me diell.

Fundjava parashihet e kthjellët dhe me diell.

Temperaturat e ajrit gradualisht do të shënojnë rritje mbi vlerave mesatare. Minimalet do të luhaten nga -3C deri në +2C, e maksimalet nga 5C deri në 10C, ditën e diel.

Shtypja atmosferike do të mbetet e lartë mbi vlera normale./OxygenPress.info