Parashikimi i motit

Mëngjesi i sotëm është me riga lokale shiu, në disa vende shi i akullt.

Në vise të ulëta mjegull, ndërkohë që dita parashihet të jetë kryesisht e vranët. Në mbrëmje vonë reshje të dobëta shiu dhe bore, njofton Prishtina Weather.

Të mërkurën në mëngjes reshje të dobëta shiu dhe bore, e në ultësira mundësi për mjegull.

Gjatë ditës vransira dhe intervale me diell.

E të enjten në mëngjes reshje të dobëta shiu dhe bore. Ditën vransira dhe intervale me diell./OxygenPress.info