Neymar sonte e kërkon këtë rekord

0
23

Futbollistët brazilianë kanë shkëlqyer historikisht dhe kështu vazhdon të jetë edhe më tutje.

Ylli kryesor i tyre aktualisht është Neymar, i cili sonte me skuadrën e tij PSG është mysafir i Napolit në ndeshjen e xhiros së katërt të Ligës së Kampionëve.

Nëse sulmuesi 26 vjeçar arrin të shënojë gol, atëherë do të barazojë Rivaldon dhe do ta kalojë Kakanë si golashënuesi më i mirë brazilian në Champions League.

Kaka dhe Neymar kanë shënuar nga 30 gola ndërsa Rivaldo ka 31 gola të shënuar.

Lista e golashënuesve më të mire brazilianë:

Rivaldo (31 gola): Barcelona, Milan, Olympiacos, AEK

Kaka(30 gola): Real Mdrid, Milan

Neymar (30 gola): Barcelona, PSG

Jardel (28 gola): Porto, Galatasaray

Giovane Elber (27gola): Bayern Munchen, Lyon\​

Jose Altafini (24 gola): Milan, Juventus

Luiz Adriano (22 gola): Shakhtar, Spartak Moskva

Hulk (20 gola): Porto, Zenit

Romario (20 gola): PSV, Barcelona

Adriano (18 gola): Inter, Roma

Juninho (18 gola): Lyon

Ronaldinho(18 gola): Barcelona, Milan

Willian (18 gola): Shakhtar, Chelsea./OxygenPress.info

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu