Mbyllet përkohësisht fabrika e Nutella-s

Krijuesi i çokollatës me lajdhi,  i njohur si Nutella mbylli fabrikën më të madhe në botë që e prodhon atë për shkak të një problemi me cilësinë, shkruan CNN.

Prodhimi në fabrikë, në Villers-Ecalles, Francë, u ndal të martën, pasi një “defekt i  cilësisë” u zbulua në produktet gjysëm të gatshme.

“Ky defekt nuk korrespondon me standardet tona të cilësisë, kështu që ne vendosëm të pezullojmë përkohësisht veprimtarinë e fabrikës,” tha Ferrero, prodhuesi italian, në një deklaratë.

“Kjo masë, e marrë në emër të parimit të parandalimit, do të na mundësojë të kryejmë hetime të mëtejshme”, shtoi ai.

Ferrero tha se asnjë nga produktet Nutella aktualisht në raftet e dyqaneve nuk është prekur nga problemi dhe se furnizimi i Nutella me klientët duhet të vazhdojë pa ndërprerje.

Një kuzhinier, Pietro Ferrero, krijoi Nutellën duke përdorur lajthi, sheqer dhe pak kakao. Nutella është shumë e famshme.

Në disa vende, ndoshta pak më popullor. Pak më shumë se një vit më parë ka pasur një trazirë në supermarkete në Francë, pasi një zinxhir ushqimor francez e zbriti Nutellën me 70%.

Skenat kaotike u raportuan në degët e Intermarche si konsumatorë luftuan për të përfituar nga oferta.

Videot e postuara në internet treguan gjatësinë në të cilën njerëzit ishin të përgatitur për të shkuar në mënyrë që të merrnin Nutellën.

“Ishte një fatkeqësi e vërtetë, 200 njerëz ishin jashtë duke pritur hapjen e supermarketit,” tha për CNN për një punonjës në një dyqan në Metz, në verilindje të Francës.

“E gjithë kjo rrëmujë për një kavanoz Nutella”. Dhe në nëntor 2017, tifozët e Nutella u “çmendën” në mediat sociale pasi dolën fjalë se receta kishte ndryshuar.

Sasia e pluhurit të qumështit të skremuar në Nutella u rrit lehtë, duke i dhënë një ngjyrë të lehtë.