Ky është mamia i parë mashkull në Kosovë

0
44

Në vendin tonë është profesion i pazakontë për meshkuj, meqë konsiderohet si I përket grave. Por Librun Dema e ushtron tash e sa këtë profesion. Ai është mami, dhe është mashkulli i parë në Kosovë me këtë profesion.

Ai është baba i një vajze 2 vjeçare dhe thotë se profesioni I ka ndihmuar të kujdesej për vajzën kur ishte foshnje, raporton Radio Evropa e Lirë.

Mamia I parë mashkull në Kosovë e ushtron këtë profesion që 1 vit në sallat operative të gjinekologjisë në Prishtinë./OxygenPress.info

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu