Kur dashuria vdes … (Video)

Armend Regjepagiqi njihet si legjenda e muzikës shqiptare. Ai ka shkruar dhe kompozuar shumë këngë.

Në vitin 2006 ai doli fitues në festivalin “Kënga  Magjike” me këngën “Kur dashuria vdes” si dhe arriti të marrë Çmimin e kantautorit më të mirë.

OxygenPress po ua sjell këtë këngë, të kënduar para 11 vjetëve.