Kosova ndeshet sot me Ishujt Faroe

Kosova do të zhvillojë sot ndeshjen e radhës ku do të përballet me Ishujt Faroe. Loja është e vlefshme në kuadër të Ligës së Gombeve, grupi D3

Kujtojmë se në këtë ndeshja Kosova do të luaj pa Kolollin që është I lënduar dhe pa Kryeziun e suspenduar.

Ndeshja zhvillohet prej orës 18:00 në stadiumin e qytetit Torshavn.

Nëse Kosova shënon fitore atëherë është një hap më afër kualifikimit dhe arrin të forcojë pozitën e liderit në krye të tabelës./OxygenPress.info