Fundjava me vranësira, por temperatura mbi 30 gradë celsius

Vala e të nxehtit nga Afrika veriore që po shtrihet mbi rajonin tonë, do të vazhdojë të kushtëzojë mot të nxehtë dhe me diell edhe gjatë ditëve në vijim.

Nga fundjava priten zhvillime të vranësirave lokale, mirëpo do të vazhdojë të mbetet mot i nxehtë dhe me temperatura maksimale mbi 30C.

21.08.2019 – Nxehtë, kthjellët dhe me diell. Erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 3-9m/s. Indeksi UV: 8.

22.08.2019 – Nxehtë, kthjellët dhe me diell. Erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 3-10m/s. Indeksi UV: 8.