Fundjava e ftohtë, të dielën në mbrëmje priten edhe reshje bore

Ditëve të fundjavës masat e ftohta ajrore nga verilindja e kontinentit do të vazhdojnë të depërtojnë mbi rajon duke sjellur mot më të ftohtë dhe rënie të temperaturave, njofton kështu Prishtina Weather.

Ditëve të fundjavës, nën kushtet e një moti dinamik, parashihet të ketë qarkullim të mjaftueshëm ajror, që do të ndikojë në përmirësim të mëtutjeshëm të cilësisë së ajrit, dhe ulje të indeksit të kualitetit të ajrit në vlera normale.

Sot në vendin tone pritet të mretërojë mot i ftohtë, kryesisht me vransira.

Neser pritet të kemi mot të ftohtë, kryesisht të vranët. Më vonë priten reshje shiu dhe bore./OxygenPress.info