Formacionet e mundshme: Roma – Liverpool

Sonte nga ora 20:45 do të zhvillohet super ndeshja ndërmjet Romës dhe Liverpoolit.

Ndeshja e sontme luhet në Stadio Olimpico, ku Roma pret Liverpoolin pas humbjes që pësuan në Anfield.

Ekipi i Jurgen Klopp pritet qe te startoj me të njëjtën skuadër që triumfuan në ndeshjen e parë, me vetëm një ndryshim ku Wijnaldum pritet ta zëvendësoj Alex Oxlade- Chamberlain. Ndërsa skuadra e Romës pritet që ti ketë disa ndryshime. Ndryshe nga ndeshja ne Liverpool ekipi i Di Franceskos pritet që të luaj me formacion 4-3-3.


Formacionet e mundshme janë:

Roma 4-3-3: Alisson Becker, Alessandro Florenzi, Konstantinos Manolas, Frederico Fazio, Aleksandar Kolarov, Lorenzo Pellegrini, Danielle De Rossi, Radja Nianggolan, Patrik Schick, Edin Dzeko, Stephan El Shaarawy

 

Liverpool 4-3-3: Loris Karius, Andrew Robertson, Virgil van Dijk, Dejan Lovren, Trent Alexander-Arnold, James Milner, Jordan Henderson, Georginio Winajldum, Sadio Mane, Roberto Firmino, Mohamed Salah


/ Oxygen Show/