Dy ditët e fundit të korrikut me vranësira por edhe diell

Gjatë ditës së sotme, e marte, do të ketë vranësira dhe intervale me diell.

Në mëngjes në vise të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë.

Pasdite vende-vende mundësi për reshje të dobëta shiu. Erë e lehtë dhe mesatare nga veriperëndimi 2-9m/s. Indeksi UV: 7.

Të mërkurën nxehtë, kryesisht me diell.

Pasdite priten zhvillime të vranësirave lokale, e rreth viseve malore mundësi për reshje lokale shiu me bubullima. Erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 1-7m/s. Indeksi UV: 8./OxygenPress.info