Dua Lipa, fituese e dyfishtë në Global Awards

Dua Lipa ka fituar mbrëmë në ndarjen e çmimeve Global Awards.

Dua ka marrë çmimin Këngëtarja më e mirë femër dhe çmimin për Këngëtaren më të mirë britanike.

Ajo ka falenderuar të gjithë për këtë sukses të radhës, derisa ka postuar fotografi nga mbrëmja në Londër./kultplus