Dua Lipa fiton çmimin për këngën më të mirë britanike

Këngëtarja Dua Lipa ka marrë çmimin “British Single” në Brit Awards 2019.

Dua Lipa u shfaq e emocionuar gjatë pranimit të çmimit ku falënderoi të gjithë ata që e kanë ndihmuar në rrugëtimin e saj muzikor. Lipa fitoi me këngën “One Kiss” së bashku me Calvin Harris.

Përveç Dua Lipës në këtë kategori të nominuar ishin edhe Anne-Marie – 2002, Clean Bandit ft Demi Lovato – Solo, George Ezra – Shotgun, Jess Glynne – I’ll Be There, RAMZ – Barking, Rudimental – These Days, Siagla and Paloma Faith – Lullaby dhe Tom Ëalker – Leave A Light On, përcjell kultplus.

Dua Lipa ishte e nominuar edhe në kategorinë videoklipi më i mirë së bashku me Rita Orën mirëpo këtë çmim e mori Little Mix ft Nicki Minaj me këngën “Woman Like Me”.