“Dardanët” në dokumentarin e Bleacher Report (Video)

Faqja e njohur e sportit Bleacher Report me bazë në San Francisko dhe me zyra në New York dhe Londër ka publikuar një reportazh për Kosovën dhe pasionin ndaj futbollit në veçanti.

Në këtë mini-dokumentar, gazetari James Montague tregon historinë vendit, dashurinë për futbollin ndërsa ka përcjellë nga afër ndeshjen kundër Mali të Zi që është zhvilluar në Prishtinë.