Cila ishte ëndrra e këngëtares Rovena Dilo?

E ftuar në emisionin Oxygen Show, këngëtarja e njohur Rovena Dilo ka folur edhe për ëndërrën e saj. Dilo ka treguar se sa ishte e re ishte shumë e dhënë pas shkrimeve të Shekspirit, duke shtuar se ai kishte ndikuar shumë edhe në krijimin e saj, shkruan OxygenPress.info.

“Unë kur kam qenë në gjimnaz, isha e dashuruar, e tranume krejt pas Shekspirit.Unë fillova ta lexoj shumë e vogël Shekspirin. Nuk e di pse rash, pse u dhash kaq shumë pas tij. Kam pështypjen që ai ishte mësuesi im i tretë. E kam lexu shumë derisa e përfundova maturë. Ai ka luajtur shumë ron në jetën time. Një nga ëndërrat e mia ishte të shkoja në Londër, dhe të arrija të bëhesha Shekspirologe”, tha ajo. /OxygenPress.info