Sonte rrëfimi për masakrën e Studimes së Vushtrrisë, si askush nuk...

Seria e dokumentarëve “Në Kërkim”, i realizuar nga Produksioni “Oxygen”, sonte në ora 22:45 në Klan Kosova do të sjell rrëfimin e rradhës. Në këtë...

Hoti: Të pagjeturit janë plagë e hapur e shoqërisë sonë

Me rastin e 30 Gushtit, Ditës Ndërkombëtare të Personave të Zhdukur, Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti priti sot në takim...

Ndizet flakadani në Krushë të Madhe – në Ditën për Personat...

Sonte në Kompleksin Memorial Në Krushë e Madhe me rastin e 30-të Gushtit-DITËS NDËRKOMBËTARE PËR PERSONA TË ZHDUKUR. Kryetari i fshatit Selami Hoti bashkë me...

Më 22 gusht një nga seritë e dokumentarëve NË KËRKIM; si...

Seria e dokumentarëve “Në Kërkim”, i realizuar nga Produksioni “Oxygen”, këtë të shtunë në ora 22:45 në Klan Kosova do të sjell rrëfimin e...

Iu masakrua burri, dy djemtë dhe shumë familjarë tjerë – Rrëfimi...

Seria e dokumentarëve “Në Kërkim”, i realizuar nga Produksioni “Oxygen”, ka sjellur rrëfimin rrëqethës të Luljeta Sharanit, nga Gjakova, të cilës paramilitarët serbë ia...

Rrëfen nëna nga Krusha e Madhe, asaj do i mjaftonte të...

Sevdije Duraku nga Krusha e Madhe, rrëfen tmerrin e marsit të vitit 1999, që e përjetoi ajo, familjarët dhe shumica e banorëve të këtij...

“Me 22 vite burg për Tisic, Gjykata vrau Krushën e Madhe...

Drejtoresha e Kooperativës bujqësore ‘Krusha’, Fahrije Hoti, njëra ndër gratë të cilat ende e preokupon fati i të pagjeturve, e ka quajtur zhgënjim dënimin...

“Në kërkim” seri dokumentarësh kushtuar kategorive të prekura gjatë luftës në...

Të pagjeturit, të vrarët, të dhunuarit seksual, invalidët e luftës, veteranët, të mbijetuarit e masakrave dhe krime të ndryshme që janë bërë në Kosovë...

Rrëfen Fahrije Hoti si askush nuk brengoset për familjarët e të...

Fahrije Hoti, është themeluese e Kooperativës Bujqësore “Krusha”, në të cilën janë të punësuara pesëdhjetë gra, shumica e të cilave kanë mbetur të veja...

Rrjetet Sociale

84,400FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
817NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit