Mevlyde Saraçi mohon t’i ketë parë ato foto, paralajmëron padi për...

Mevlyde Saraçi thotë se do ngre padi ndaj Flora Brovinës, për shpifje. Ajo mohon ta ketë parë ndonjëherë atë fotografi të publikuar. Sipas saj, çdo dokumentim...

Djali i dëshmorit: Komandantët u bënë milionerë a është ky vendi...

Sot në Aqarevë bëhen 20 vjet nga rënia e dëshmorit, Xhafer Avdullahu. Në këtë ditë djali i dëshmorit, Berati, ka disa fjalë për komandantët që...

Flora Brovina kërkon falje për fotografinë

Pas intervistimit që i ka bërë Policia e Kosovës, deputetja e PDK-së, Flora Brovina ka folur para mediave. Ajo ka kërkuar falje për fotografinë që...

QKUK me parking të ri për 400 vetura

Qendra Klinike Universitare e Kosovës do ta zgjidhë shumë shpejt çështjen e parkingut për personelin dhe vizitorët e pacientëve, që frekuentojnë ambientet e saj. Punimet...

Njihuni me Drita Hajdarin, prokurorja që theu mitin e komandantëve të...

Qofshin ato bjeshkët e Kosovës, fushat e Shqipërisë, apo liqenet e Malit të Zi, zonja Drita Hajdari i eksploron të gjitha ato. Adhuruese e...

Deklaratë e BE-së në Ditën Ndërkombëtare Kundër Homofobisë, Transfobisë dhe Bifobisë

Deklarata e Përfaqësueses së Lartë, Federika Mogerini, në emër të BE-së me rastin e Ditës Ndërkombëtare Kundër Homofobisë, Transfobisë dhe Bifobisë, 17 maj 2019 Me...

Tajvani miraton ligjin për martesat e gjinisë së njëjtë

Parlamenti i Tajvanit është bërë i pari në Azi që ka legalizuar martesën e të njëjtit seks pas një votimi të premten. Në vitin 2017,...

Stop homofobisë!

Dita ndërkombëtare për luftën kundër homofobisë, transfobisë dhe bifobisë, 17 maji, për herë të parë shënohet në vitin 2004, me qëllim të tërhiqet vëmendja...

Sot vranësira, fundjava më ngrohtë

Në ditët e fundjavës fusha më stabile dhe masa të ngrohta ajrore nga Afrika veriore do të favorizojnë kushte për mot më të ngrohtë...

Nervozohen amerikanët: Nuk ka viza për ata që janë të përfshirë...

Deklaratë nga Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë Qytetarët e Kosovës meritojnë një sistem drejtësie që mbanë individët përgjegjës për veprimet e tyre korruptuese. Lidhur me këtë,...

Rrjetet Sociale

45,192FansaPëlqeje
21,404NdjekësitNdjek
759NdjekësitNdjek
9,305AbonentëAbonohu

Më të shikuara

Lajmet e Fundit