28 pacientë me oksigjeno terapi dhe 2 në respiratorë në Spitalin...

Raporti 24 orësh për Spitalin e Gjakovës, datë 15.08.20 ora 9 është: 45 pacientë të hospitalizuar janë trajtuar për Covid 30 pacientë janë të konfirmuar COVID-19...

Mbeturinat hudhni në shporta mbeturinash, jo në rrjeta të kanalizimeve!

Nga Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" sh.a Pastrimi i pusetave, zhbllokimi i kanalizimit, siguria rreth pusetave, nuk ndalon në asnjë moment nga ekipet e mirëmbajtjes...

Mot i butë dhe me diell

Në vendin tonë sot parashihet mot i butë, kryesisht i kthjellët dhe me diell. Në mëngjes në vise të ulëta mundësi për mjegull. Për nesër,...

Mësoni çka ka ndodhur më 1 mars

492 - Gelasius bëhet Papë 1565 - Portugezët themelojnë Rio de Janeiro 1872 - Është themeluar parku nacoinal Yellowstone në SHBA , i pari park naconal...

Prodhuesit kërkojnë garantim të veçantë kreditor për sektorin e tyre

Kompanitë prodhuese luajnë rol kyç në zhvillimin e ekonomisë së vendit, ndërsa koha e pandemisë ka krijuar mundësi të reja për depërtim të produkteve...

Hoti priti në takim përfaqësuesit e sistemit gjyqësor dhe prokurorial të...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri Driton Selmanaj, ka pritur në takim kryetarët e Këshillit Gjyqësor, Këshillit Prokurorial, Kryetarin...

Japonia e ndihmon Kosovën me 718.200 dollarë në luftën kundër Covid-19

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, z. Arben Vitia, priti sot në takim të ngarkuarin me punë në Ambasadën Japoneze në Prishtinë, z....

Shfaqet cunami i rrallë në formë akulli

Erërat e vazhdueshme që po vërshojnë në të gjithë ShBA-të lindore kanë krijuar një cunami të rrallë të formësuar në akull në Nju Jork. Një...

Parolin: Papa Françisko shpirtërisht është afër me popullin e Kosovës

Me rastin e vizitës së sekretarit të shtetit të Vatikanit, kardinalit Pietro Parolin, të dielën në katedralen “Shën Nënë Tereza”, në Prishtinë u mbajt...

Ambasada e SHBA-së në Kosovë: Të ngritet zëri, t’i ipet fund...

Me moton "Mos heshtni, flisni" OJQ Fortesa organizoi një marshim kundër dhunës në familje,  me zyrtarë të  komunave, përfshirë kryetarin e Kamenicës dhe zyrtarët...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
829NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit