Sot shënohet Dita Botërore e Ushqimit

Mbi 150 vende të botës shënojnë sot më 16 tetor Ditën Botërore të Ushqimit, e cila përkon me përvjetorin e themelimit të Organizatës së...

Familja mbretërore, lajm në të gjitha mediat botërore

Mediat botërore sot gjatë tërë ditës raportuan për lajmin që Princi Harry dhe dukesha Meghan Markle do të bëhen me fëmijë. Aktorja amerikane iu bashkua...

Dita Ndërkombëtare e Shkopit të Bardhë

15 Tetori njihet në gjithë botën si dita Ndërkombëtare e Shkopit të Bardhë. Kjo ditë simbolizon përpjekjet e personave të verbër për përmirësimin e...

Cilësia e dobët e ajrit në Evropë

Çdo vit, 2 milionë njerëz vdesin në botë për shkak të ndotjes së ajrit, kështu thotë Organizata Botërore e Shëndetësisë. E gjykata evropiane e auditorëve...

Deri në fundjavë mot me diell

Në vendin tonë po vazhdon të mbajë mot stabil dhe me diell. Mot i ngrohtë pritet të mbajë edhe në ditët në vijim. Por, sipas...

Krejt çka nuk keni ditur për Sllovakinë

Republika sllovake me Republiken Ceke dhe Austrinë në perëndim, Poloninë në veri, Ukrainën në lindje dhe Hungarinë në jug. Lidhet me shumë vende evropiane...

Dita ndërkombëtare e ecjes në natyrë

Në botë, sot shënohet dita ndërkombëtare e ecjes në natyrë. Kjo ditë është caktuar nga organizata botërore e shëndetësisë. E cila për qëllim ka ngritjen...

Nesër pastrohet rruga “Muharrem Fejza” në Prishtinë

Për të jetuar në një ambient të pastër nevojitet kontributi i secilit qytetar, përveç detyrës që duhet të kryejnë institucionet përgjegjëse. Në Kosovë, më 15...

Disa vende të veçanta për t’i kaluar pushimet

Resorti Manta në Zanzibar do ofrojë për ju një eksperiencë shumë unike, i përbërë nga vilat dhe plazhet e rrethuara me ujëra të virgjër. E...

111 drunj për lindjen e një vajze!

Kur lind një vajzë, i tërë fshati mblidhen dhe mbjellin 111 drunj për nder të saj. Ky është fshati “Pipilantri”. Njihet si fshati ekologjik. “Pipilantri” ndodhet...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
821NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit