Shakira hap dy shkolla në Kolumbi

Shakira ka hedhur themelet e dy shkollave në Kolumbi, në vendëindjen e saj. Këngëtarja dhe filantropja e famshme ka vizituar qytetin historik të Cartagena dhe...

Lufta, dhimbja dhe mllefi

Më 11 Nëntor 1918 mori fund Lufta e I Botërore. Me një forcë shkatërruese të paparë ndonjëherë ajo shkaktoi miliona viktima. Me fundin e...

Në detin e qeseve plastike

Mbeturinat plastike në dete po shtohen. BE kërkon të kundërveprojë me masa të ndryshme, por fakt është se lumenjtë e detet më të ndotur...

Dita e fatit të gjermanëve

9 nëntori është një ndër datat më të rëndësishme të historisë së re gjermane. Një ditë, me të cilën gjermanët sjellin në kujtesë tmerrin dhe...

Ndikimi i cigareve elektronike në organizmin e njeriut

Në treg prezantohen si alternative përballë aty të zakonshnshme, por studimet po tregojnë E-cigaret mund të shkaktojnë dëme në shëndetin tuaj. Hulumtuesit në Shkollën e...

Përgaditje të mëdha në Francë për ceremonitë përkujtimore të Luftës së...

Më 11 nëntor në Paris, presidenti i Francës, Emmanuel Macron mbledh liderët e botës në një ceremoni përkujtimore me rastin e fundit të Luftës...

Edhe një vendim për veturat e vjetra dizel në Gjermani

Gjykata gjermane detyroi sot dy qytete të tjera, Këlnin dhe Bonin për të hequr nga qarkullimi në zonën e qendrës së qytetit makinat e...

Kriza ekonomike largon miliona njerëz nga Venezuela

Të paktën 2,3 milionë persona janë larguar nga Venezuela që nga viti 2015, pas një klime pasigurie të krijuar nga kriza më e rëndë...

Mësoni arsyet pse qentë mund të ju sulmojnë dhe çfarë duhet...

Qentë sulmojnë: Nga frika Njeriu është frika më e madhe e qenve dhe kafshëve në përgjithësi. Tek kafshët shtëpiake apo edhe endacake, si macet dhe...

Dita botërore e radiologëve

Sot shënohet Dita Botërore e Radiologëve. Shënimi i Ditës Ndërkombëtare të Radiologjisë në Klinikën e Radiologjisë si dhe transmetimi përmes QKT në Qendrat tjera...

Rrjetet Sociale

78,386FansaPëlqeje
29,664NdjekësitNdjek
809NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit