Për herë të parë në Kosovë – pastrohen rezervarët e pompave...

Për herë të parë do të pastrohen rezervarët e pompave të derivateve në Republikën e Kosovës me qëllim të mbrojtjes së konsumatorit. Para disa jave...

Në fundjavë priten shtrëngata me shi

Vala e të nxehtit nga Evropa perëndimore dhe fusha anticiklonike që ndodhen mbi pjesën më të madhe të kontinentit evropian, do të shtrihen edhe...

Kapen rreth 55 kilogramë lëndë narkotike

Në Vermicë, mbrëmë oficerët doganor kanë arritur të identifikojnë dhe të kapin një sasi të konsiderueshme të lëndës narkotike e cila ishte duke tentuar...

Rreth një mijë çifte bashkëshortore u shkurorëzuan për një vit në...

Në Kosovë gjatë vitit 2018, janë raportuar të shkurorëzuar 999 çifte-bashkëshorte, sipas të dhënave të publikuara nga Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), në...

Vlerësohet se 38 mijë fëmijë me aftësi të kufizuar nuk vijojnë...

Vlerësohet se rreth 43,000 fëmijë më aftësi të kufizuara në gjithë Kosovën do të duhej të ishin në shkollë më 1 shtator kur hapen...

Rikthehen kolonat në pikëkalimet kufitare, pritjet më të gjata në Merdare

Kolona të gjata janë shkaktuar në pikëkalimet kufitare të Kosovës me Serbinë. Kjo supozohet të ketë ndodhur si pasojë e fluksit të mërgimtarëve të...

Ja si duhet ish-mësimdhënësit e viteve të 90-ta të aplikojnë për...

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale ka njoftuar të gjithë ish-punëtorët e arsimit shqip të Republikës së Kosovës që kanë punuar për periudhën 1990/91...

Ramush Haradinaj mbrohet në heshtje

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, përfundoi të mërkurën paraqitjen para Prokurorisë së Posaçme në Hagë, që është një nga dy dhomat e...

Qarkullimi Kosovë – Shqipëri, me më shumë shirita

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, të mërkurën mori pjesë përurimin e zgjerimit dhe rehabilitimit të hyrjes së pikës kufitare Kosovë – Shqipëri,...

Rriten remitencat nga diaspora

Trendi i dërgesave të parave nga diaspora kosovare apo remitencave ka shënuar rritje viteve të fundit. Paratë e mërgimtarëve dërguar në Kosovë, vitin e...

Rrjetet Sociale

47,485FansaPëlqeje
21,983NdjekësitNdjek
764NdjekësitNdjek
11,662AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit