Hoti zotohet për kthimin e ligjshmërisë dhe kushtetutshmërisë në vend

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në një takim virtual me përfaqësuesin Special të BE-së dhe ambasadorët e vendeve anëtare të Unionit Evropian,...

Selimi në Dhomën e Posaçme për zvogëlimin e lëndëve të grumbulluara

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, sot është takuar me kryetarin e Gjykatës Supreme, Enver Peci dhe U.d. gjyqtar mbikëqyrës i Dhomës së Posaçme, Ilmi...

Aktakuzë kundër 29 personave për pastrim të parave, organizim i skemave...

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë - Departamentit Special, kundër 29 të pandehurve për veprat...

BIRK: Myftiu Tërnava rizgjedhet në mesin e 500 personaliteteve me...

Qendra Mbretërore për Studime Islame dhe Strategjike (The Royal Islamic Strategic Studies Centre) me seli në Jordani, edhe këtë vit Myftiun e Republikës...

Periudha e aplikimit të subjekteve politike për pjesëmarrje në zgjedhjet e...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se ka filluar periudha e aplikimit për certifikim të subjekteve politike (partitë politike; iniciativat qytetare; koalicionet; dhe kandidatët e...

Kryeministri Hoti bëri homazhe dhe vendosi kurora me lule tek shtatorja...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri Driton Selmanaj, Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, si dhe Kryetari i Komunës së...

Levizja FOL: Komunat s’treguan Transparencë në planet e tyre të Veprimit

Lëvizja FOL me mbështetjen e Friedrich Ebert Stifuting (FES) sot ka mbajtur diskutimin online me ç’rast ka publikuar raportin “Transparenca Komunale”. Ky raport...

3 të vdekur dhe 197 raste me COVID-19 në 24 orët...

Nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Filloi pagesa e subvencioneve nga Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit...

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural tanimë ka filluar me realizimin e pagesave direkte apo subvencioneve. Këtë e bëri të ditur Ministri i MBPZHR-së,...

Infermierët e rinj, të cilët kanë nënshkruar kontratën me Ministrinë e...

Infermierët e rinj, të cilët kanë nënshkruar kontratën me Ministrinë e Shëndetësisë, të punësuar me projektin e mbështetur nga Banka Botërore, për trajtimin e...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
821NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit