Edhe një hap më afër liberalizimit të vizave, Parlamenti Evropian i...

Me shumicë votash, Parlamenti Evropian, votoi për liberalizimin e vizave, rekomandim ky i Komitetit për Liritë qytetare, Drejtësi dhe Çështje të brendshme. Tanja Fajon, raportuesja...

NATO me bazë ushtarake në Shqipëri

Këshilli i Atlantikut të Veriut ka miratuar vendimin për të ndërtuar në Shqipëri bazën e parë ajrore në Ballkanin Perëndimor. Lajmin e bëri të ditur...

SHSKUK për gjashtë muaj ofroi 6 milionë shërbime shëndetësore dhe...

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK), dr. Basri Sejdiu, para Bordit Drejtues të SHSKUK-së, ka paraqitur raportin gjashtëmujor...

Shqiptarët përbëjnë 5% të popullsisë në Staten Island në New York

Shqiptarët përbëjnë 5% të popullsisë në Staten Island në New York, shumica nga Ulqini, Kraja dhe Ana e Malit. Emigrimi i shqiptarëve nga Mali i...

Puna shumë vjeçare iu dëmtua nga era, kryeministri e kompensoi atë

Të martën në Prishtinë të gjithëve u erdhi keq për një shitës të Tregut Mobil. Era që fryu, atij ia rrëzoi gjithë këndin e tij...

Fshati i pasuruar nga ushtria prej terrakote

Ata ofrojnë gjithashtu strehim dhe ushqim për vizitorët, që sigurisht janë jo vetëm nga Kina, por edhe nga mbarë bota. Prandaj, ka nga ata...

Kjo është historia e mbiemrave në botë

Sipas fjalorëve, mbiemri është një emër që i shtohet emrit personal dhe shpesh citohet si sinonim i emrit familjar. Mbiemri është një traditë e...

Druri më i madh në botë, 3200 vjet ekzistencë

Kjo pemë ka parë me qindra gjenerata të njerëzve që kanë ardhur dhe kanë shkuar. Ka përballuar më mijëra stuhi, dimra të fortë, tërmete dhe...

Ditët e fundit të Hitlerit në bunker

Megjithatë, në qoftë i referohemi raportit të NKVD-së (shërbimi sekret sovjetik ) mund të thuhet se ato ditë ishin shumë larg të qenit heroike...

Pasanikja që korruptoi stafin e anijes Titanik

Ajo është shkruar në maj të vitit 1912 nga Lady Lucile Duff- Gordon. Duff- Gordon, së bashku me të shoqin, ishin mes personave që mbijetuan...

Rrjetet Sociale

50,297FansaPëlqeje
21,936NdjekësitNdjek
767NdjekësitNdjek
13,400AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit