Mësoni çka ka ndodhur me 8 janar

1198 - Innocent III zgjedhet Papë 1297 - Pavarësohet Monako. 1806 - Cape Colony u bë koloni britanike. 1835 - Borxhi kombëtar i ShBA-ve për herë të...

Promovohet në Kosovë katalogu me imazhe taktile dhe të përkthyer në...

Në ambientet e Muzeut të Kosovës është bërë promovimi i katalogut me imazhe taktile dhe të përkthyer në Brail, nga Ministria e Kulturës, në...

Ky është 16 vjeçari i cili ka përfunduar Harvardin

Braxton Moral është 16 vjeç. Ai ka vendosur të përfundojë studimet, si në shkollën e mesme ashtu dhe në Universitetin e Harvardit, në pranverë....

Papa Françesku mbërrin në Panama në një kontinent të trazuar nga...

Papa Françesku mbërriti të mërkurën në Panama për Ditët Botërore të Rinisë, në një moment ku kontinenti amerikan po përjeton një përshkallëzim të tensioneve...

Rektori Dema fton studentët në kafe

Me datën 13 nëntor,  nga ora 08:30, studentët do të mund ta kenë mundësinë që kafen e mëngjesit, ta pijnë me rektorin Marian Dema. Ata...

“Facebook” paguan më shumë se 100 milionë euro

“Facebook” arrin një marrëveshje me tatimet italiane, duke mbyllur mosmarrëveshjet me Agjencinë e Hyrjeve për periudhën 2010-2016, ku rrjeti social do të paguajë më...

Zanotti dizajnon këpucë enkas për Rita Orën

Për turneun e radhës të këngëtares Rita Ora, Giuseppe Zanotti, ka krijuar një palë këpucë enkas. 28-vjeçarja thotë se ka pasur bashkëpunim të ngushtë me...

Një javë me biçikleta në Prishtinë

Ka filluar dje fushata e çiklizmit në kudër të së cilës organizohen shumë aktivitete, përshi edhe atë që zhvillohet sot në Prishtinë. “Zhvishi komplekset,...

Selimi flet për PSD-në: Kur po bëjnë kuorume në Kuvend po...

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka folur edhe për PSD-në, pra të pakënaqurit e Vetëvendosjes që shkuan në...

“Më mbështet për të pasur një jetë të pavarur dhe gjithëpërfshirëse”

Për nderë të Ditës Ndërkombëtare të Personave me aftësi të kufizuar, në Kosovë janë organizaur sot aktivite me moton “Më mbështet për të pasur...

Rrjetet Sociale

58,755FansaPëlqeje
24,120NdjekësitNdjek
779NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit