Si ishte dikur Parisi i dashurisë

Ai njihet si qyteti i dashurisë. Ky koleksion kaq i bukur fotosh tregon se si ishte Parisi në vitet ’50. Fotot janë realizuar nga Robert Doisneau. Ai...

Dua Lipa suksesi botëror, 2 milionë albume të shitura

ATSH – Dua Lipa ka arritur shifrën 2 milionë përsa i përket albumeve të shitura në të gjithë botën. Këngëtarja shqiptare, e cila po korr...

Një gotë verë në ditë ndikon në trupin tuaj

Të tepruarit me alkoolin mund të dëmtojë shëndetin, por pirja e moderuar mund të ketë një efekt mbrojtës, veçanërisht për zemrën e trurin. Ky nuk...

Dy mënyra për t’u zgjuar në mëngjes pa pirë kafe

Nëse nuk je adhuruese e kafes, është e vështirë të ndihesh e zgjuar pa goditjen që të jep kafeina, për të cilën shumica e...

Lonely Planet rekomandon Kosovën në 10 vendet që duhet vizituar këtë...

Lonely Planet, një nga guidat më të famshme të udhëtimeve, ka publikuar listen e dhjetë “destinacioneve kryesore të këtij viti në Europë”. Në këtë listë...

Ekziston edhe një Shqipëri tjetër nëse nuk e keni ditur

Mund të tingëllojë e çuditshme, por është fakt se ekziston edhe një Shqipëri në Kaukaz dhe që ndërkombëtarisht njihet si “Caucasian Albania”. Albania Kaukaziane si...

Dëgjojeni këngën zyrtare të Kupës së Botës 2018, ku këndon edhe...

Është publikuar himni zyrtar i Kupës së Botës 2018. Artistët me famë botërore Nicky Jam, Will Smith dhe këngëtarja shqiptare Era Istresi janë interpretuesit e...

18 mijë dollarë kushtoi grimi ‘që nuk e bëri’ Meghan Markle

U bë gruaja që e ndryshoi historinë e Mbretërisë angleze. Meghan Markle, është gruaja më e përfolur aktualisht nëpër botë. Është me ngjyrë, aktore, më e...

Gjithçka që nuk keni ditur për Belgjikën

Belgjika ndahet në tri rajone dhe kjo: flaman në veri ku flitet holandishtja; rajoni valon frëngjisthfolës në jug dhe rajoni dygjuhësor i kryeqytetit Bruksel,...

Deklarata e plotë për Ballkanin Perëndimor nga Samiti në Sofie

BE mbështet plotësisht rrugëtimin europian të Ballkanit Perëndimor, konfirmohet në deklaratën e përbashkët të vendeve të Unionit. Ne, udhëheqësit e BE-së dhe shteteve të tij...

Rrjetet Sociale

47,484FansaPëlqeje
21,983NdjekësitNdjek
764NdjekësitNdjek
11,661AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit