Ngjarjet e ndodhura me 14 nëntor

14 Nëntor 565 – Vdes perandorin bizantin Justiniani i njohur tradicionalisht si Justiniani i Madh, por edhe Shën Justiniani i Madh nga Kisha Ortodokse,...

Mbledhja e dhuratave për fëmijët në nevojë

Fondacioni Mute në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës dhe Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK) për vitin e tretë me radhë vazhdojnë aktivitetin “Unë/ty,...

14 projekte “në shërbim të multilateralizmit”

14 projekte “në shërbim të multilateralizmit” u veçuan nga organizatorët e Forumit të Paqes të Parisit, i cili u mbyll sot me sukses me...

Gjithçka që nuk keni ditur për Detin e Verdhë

Renditet si një nga katër detet me ngjyra. Është ky deti i verdhë, i cili gjendet në Kinë. Fakte të Detit të Verdhë: Është një...

Kjo është shqiptarja, e cila punon me ministrat anglez

Ishte vetëm 7 vjeçe, kur iu desh te largohej nga  Vlora, duke lënë  në gjysmë lojërat e fëmijërisë dhe të emigronte në Angli. Kishte lënë...

Njerezit ne Suedi, po bëjnë përmirësime në duart e tyre

Shumë njerëz në Suedi kanë filluar të grumbullohen që nga pranvera e vitit 2018. Njerëzit marrin një çip të futur  mes gishtave të tyre...

Këto janë disa fakte tjera për origjinën e çokollatës

Sipas dëshmive të reja arkeologjike, thuhet  se njerëzit e kanë kultivuar dhe konsumuar kakaon – bimë nga e cila prodhohet çokollata – rreth 5.300...

Vdes krijuesi i figurës “Batman”-Stan Lee

Në mëngjesin e ditës së hënë, ka vdekur , shkrimtari i njohur Stan Lee. Me qindra tituj dhe me më shumë karaktere për emrin...

Nëntori- Muaji i shkrimit të Novelit

Ne jemi të mbushur plot me histori, secili prej nesh me tregimet tona për t’u treguar, por kurrë nuk kemi gjetur kohë që ato...

Kontrolli i përmbajtjeve që nxisin urrejtjen në internet

Franca dhe ”Facebook” do të punojnë së bashku për kontrollin e përmbajtjeve në rrjetet sociale dhe në internet, ka deklaruar kështu në Paris, presidenti...

Rrjetet Sociale

50,829FansaPëlqeje
22,016NdjekësitNdjek
767NdjekësitNdjek
13,700AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit