Tërnava kërkon nga besimtarët të ju përmbahen rregullave për parandalimin e...

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava, ka kërkuar nga të gjithë besimtarët e besimit islam që t’iu përmbahen rregullave dhe kërkesave...

Shembull që duhet ndjekur; Kurti e Ahmeti takohen për menaxhimin e...

Sot, kryetari i Prishtinës, SHpend AHmeti ka pritur në takim Kryeministrin në detyrë Albin Kurti dhe Ministrin në detyrë Arben Vitia. "Temë bosht e këtij...

Zyra e UNICEF-it në Kosovë e forcon reagimin ndaj COVID-19 me...

Zyra e UNICEF në Kosovë, dhe Qeveria e Japonisë kanë lidhur partneritet për ta përkrahur popullin e Kosovës përgjatë nevojës emergjente për t’u përgjigjur...

Banka Qendrore dhe Ministria e Financave diskutojnë planin e rimëkëmbjes ekonomike...

Me ftesë të Guvernatorit të Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe Ministrit të Ekonomisë dhe Transfereve, Besnik Bislimi, në BQK u...

RREGULLAT E APLIKUESHME TË DHËNIES SË NDIHMËS SHTETËRORE PËR TË REDUKTUAR...

Rregullat e ndihmës shtetërore në vend sigurojnë që masat shtetërore të ndihmës për ekonominë e dëmtuar nga COVID-19 të jenë efektive, por gjithashtu të...

Ambasada Amerikane në Prishtinë dhuron donacion për Zyrën e Kryeprokurorit të...

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka pranuar një donacion prej 29 laptopësh nga Ambasada Amerikane në Prishtinë, të cilët do të jenë në...

Qeveria miraton vendimin për rihapje të faltoreve në Republikën e Kosovës

Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë ka thirr mbledhjen korresponduese...

Vendimet e fundit të Qeverisë së Kosovës

Në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, me kërkesë të Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhjen...

UNDP i dhuron pajisje të teknologjisë informative Agjencisë për Menaxhimin e...

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë, si reagim të menjëhershëm ndaj COVID-19 dhe në përputhje me mandatin për të zhdukur...

Reagimi ndaj virusit korona: SHBA dhe NATO-ja ofrojnë ndihmë shtesë kritike...

Si pjesë e përpjekjeve të gjera aleate në reagim ndaj pandemisë COVID-19, përfaqësuesit ushtarakë të Shteteve të Bashkuara dhe Shtabit të NATO në Sarajevës...

Rrjetet Sociale

78,487FansaPëlqeje
29,678NdjekësitNdjek
809NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit