Zyra për Bashkëpunim në Mbrojtje në Ambasadën e Amerikës ne Prishtinë...

Zyra për Bashkëpunim në Mbrojtje në Ambasadën e Amerikës ne Prishtinë i ka dorëzuar sot Qendrës Klinike Universitare të Kosovës donacionin e radhës. Pakoja...

Thaçi nderon me Medalje Presidenciale shkrimtarët, Konushevci, Krasniqi dhe Bashota

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë ditës së sotme ka dekoruar me Medalje Presidenciale të Meritave shkrimtarët, Milazim Krasniqi dhe Sali Bashota. Thaçi në një...

Selimi: Kosova rrezikon t’i humbë 300 milionë euro në arbitrazh

Kosova nuk e ka humbur asnjë rast në arbitrazh, por që rrezikohet që të humb 300 milionë euro. Së fundmi janë fituar dy raste,...

Nesër në Bruksel diskutohet për zgjidhjen e pretendimeve financiare dhe çështjet...

Me ftesë të Emisarit Special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, delegacioni i Kosovës, i prirë nga Koordinatori Shtetëror Skender Hyseni, ka udhëtuar...

Italia drejt mbylljes së dytë?

Italia raportoi një rekord tjetër ditor për rastet e Covid-19, ditën e shtunë, ndërsa qeveria planifikoi kufizime të mëtejshme për të frenuar një ringjallje...

Salih Mustafa sot pritet të deklarohet para Dhomave të Specializuara

Ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa, sot pritet të deklarohet para Dhomave të Specializuara me seli në Hagë rreth akuzave për krime...

Vlora Dumoshi u takua me legjendën e gjallë të fyellit, kavallit,...

Nga Vlora Dumoshi Sot më nderoi me vizitë Shaqir Hoti legjenda e gjallë e fyellit, kavallit, bishtnicave - enciklopedia e instrumenteve frymore. Shaqir Hoti ësht mjeshtër...

Trump: Ndalem luftën 400-vjeçare mes Kosovës dhe Serbisë, u deshën vetëm...

Presidenti i Amerikës, Donald Trump sërish ka përmendur dialogun Kosovë-Serbi dhe marrëveshjen e arritur më 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë. Trump në një tubim...

Albin Kurti del pozitiv me COVID-19

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka dalë pozitiv me koronavirus. “Të nderuar anëtarë të Lëvizjes e qytetarë të Republikës, parmbrëmë kisha disa simptoma: kokëdhembje...

Rekord infeksionesh në Gjermani, Merkel kërkon mbylljen e vendit

Gjermania ka regjistruar rreth 15 000 infeksione të reja me koronavirus gjatë një periudhe 24-orëshe, sipas institutit ”Robert Koch” duke shënuar rritjen më të...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
821NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit