Komiteti për mbrojtje kundër Coronavirusit u lutet bashkëatdhetarëve të reduktojnë vizitat...

Komiteti për Koordinimin dhe Vlerësimin e situatës epidemiologjike dhe mbrojtjen nga rreziku i përhapjes së Coronavirusit në Republikën e Kosovës, u bën thirrje të...

Qeveria miraton nismën për nënshkrimin e marrëveshjes për kredi në vlerë...

Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës, me kërkesë të Kryeministrit në detyrë Albin Kurti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka...

Gjermania e Franca thirrje LDK-së: Rishqyrtojeni mocionin

Ambasadorja e Francës dhe ambasadori i Gjermanisë i kanë bërë thirrje LDK-së që të rishqyrtojë votimin e mocionit të mosbesimit dhe të ruajnë qeverinë. Kërkesa...

Shqipëria eksportoi në Kosovë 44.5% më shumë në dhjetor 2018 sesa...

Bllokada ndaj mallrave të Serbisë e Bosnjë-Hercegovinës, aplikuar nga Qeveria e Kosovës që nga 21 nëntori i vitit që sapo lamë pas, ka dhënë...

Kur një milion fëmijë u mblodhën të luten për paqe në...

Ky padyshim është një nga tubimet më mahnitëse që kemi parë ndonjëherë - mbi 5000 shkolla me total prej një milion fëmijë ishin mbledhur...

ShBA-ja ngre padi ndaj Julian Assange-it

Prokuroria e ShBA-së thotë se ka paditur themeluesin e "WikiLeaks"-it për komplot për të kryer sulme kompjuterike. Në aktakuzë thuhet se Julian Assange është përfshirë...

Lirim Gula, shqiptari i parë që kalon Oqeanin Atlantik me varkë,...

Nga Fjorda Llukmani Gjatë dhjetorit një garë e veçantë është zhvilluar në oqeanin Atlantik, ku njëri prej pjesëmarrësve ishte shqiptari Lirim Gula. Së bashku me shokët...

50 mijë gra në botë u vranë nga partnerët e tyre

50 mijë gra në mbarë botën u vranë nga partnerët intim ose anëtarët e familjes vitin e kaluar, duke u barazuar me 1,3 për...

Javën e ardhshme më ftohtë, mundësi për reshjet e para të...

Sipas parashikimeve të fundit nga dy modelet kryesore kompjuterike, në fillim të javës së ardhshme një vorbull ciklonike me masa të ftohta ajrore polare...

‘Kosovën do ta bëjmë”

Mehmet Kraja Miq të dashur, Urime 11-vjetori i Pavarësisë së Kosovës! Kemi shumë zhgënjime, por edhe një besim të paluhatur se do t’ia dalim. Kemi shpresën, kemi...

Rrjetet Sociale

78,386FansaPëlqeje
29,664NdjekësitNdjek
809NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit