Arsyet që përdorin shefat kur duan t’ju pushojnë nga puna

Një nga gjërat më të rëndësishme që i ndodh secilit nga ne në jetë është të pushohesh nga puna. Nëse menaxheri juaj përdor një...

Kush po i maltreton të dhunuarit seksual të luftës së fundit...

Drejtoresha e Qendrës kosovare për të Mbijetuarit e Torturës, Feride Rushiti tha se nuk e quan maltretim atë që po ndodh me të mbijetuarit...

Dita botërore e personave me aftësi të kufizuara

3 Dhjetori përkujtohet çdo vit nga vendet e OKB-së si Dita e Personave me Aftësi Ndryshe (PAN). Kjo datë u caktua nga Organizata e...

Shkencëtarët, parashikime shqetësuese mbi klimën

Ngrohja globale pritet të jetë më e theksuar nga sa pritej, me temperatura që rriten me 7 gradë në vitin 2100, paralajmëruan shkencëtarët francezë,...

Në ankand “Letra për Zotin” e Ajnshtajnit

“Fjala e Zotit për mua nuk është asgjë më shumë se shprehje e produkt i dobësive njerëzore, Bibla një koleksion i legjendave të nderuara,...

Kjo është pilotja e parë e helikopterit në Forcat e Sigurisë...

Liridona Baftjari nga fshati Malishevë në Gjilan, është pilotja e parë e helikopterit nga radhët e FSK-së, Forcave të Sigurisë së Kosovës. Liridona ka qenë...

Shenja që tregojnë se nuk po kujdesesh për veten

Pa një stil jetese të shëndetshëm, trupi yt vuan. Doktorët tregojnë shenjat e heshtura që thonë se trupi yt ka nevojë për më shumë...

Autostrada Shkup – kufiri me Kosovën, ende s’ka nisur

Arsyet që afati përfundimtar për ndërtimin e autostradës Shkup-Bllacë në gjatësi prej dhjetëra kilometrash është planifikuar për katër vjet janë të karakterit teknik dhe...

Shtetet me pastërtinë më të madhe në botë

Niveli i sofistikimit të një vendi vërehet nga ajo se sa i pastër dhe mirë i rregulluar është ai. Pastërtia e një qyteti tregon...

Ligjëratë për vetëdijesim nga rreziku i mjeteve piroteknike

Derisa po afrohen festat e fundvitit, po rritet përdorimi i mjeteve piroteknike nga ana e të rinjve në Kosovë. Forca e Sigurisë së Kosovës në...

Rrjetet Sociale

50,463FansaPëlqeje
21,953NdjekësitNdjek
768NdjekësitNdjek
13,500AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit