Qentë më besnik të të gjitha kohërave

Gjatë gjithë historisë, njerëzit kanë zhvilluar lidhje të veçanta me këto kafshë. Për njeriun cilësohet si shoku më i mirë. Është fjala për qentë, ata...

“Mos e vendosni foton time në zyre, vendosni fotot e fëmijëve...

residenti u kërkoi zyrtarëve të vendosin fotografitë e fëmijëve të tyre. “Vendosni fotografitë e fëmijëve tuaj në zyrat tuaja dhe shikoni në sytë e...

Çka do të thotë tensioni i lartë para moshës 40 vjeç?

Dy studime të reja të publikuara këtë vit kanë arritur në përfundimin se njerëzit që vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut përpara moshës...

Fluturat ndjejnë përmes këmbëve dhe jetojnë vetëm pak orë

Të quajtura ndryshe si lulet që fluturojnë, fluturat kanë jetuar që 40-50 milionë vjet përpara. Ato kanë krahë të mëdha me shumë ngjyra që...

Lirim Gula, shqiptari i parë që kalon Oqeanin Atlantik me varkë,...

Nga Fjorda Llukmani Gjatë dhjetorit një garë e veçantë është zhvilluar në oqeanin Atlantik, ku njëri prej pjesëmarrësve ishte shqiptari Lirim Gula. Së bashku me shokët...

Tragjedi/ Policja në Gjilan dyshohet se vrau prindërit, vëllezërit dhe pastaj...

Valdete Bllaca, police në Gjilan dyshohet se vrau dy prindërit, dy vëllezërit e më pas edhe veten. Mësohet se asaj i ishte konfiskuar arma zyrtare...

Gjithçka që nuk keni ditur për tri fazat e jetës së...

Disa mund të pohojnë se të qënit ende fëmijë është faza kryesore, pikërisht atëherë kur truri i një fëmije është i hapur për përvoja...

Pse u largua nga Parlamenti Evropian libri “Terrori i Serbisë pushtuese...

Një libër i madh për nga përmbajtja por edhe fizikisht, e që dëshmon për terrorin e Serbisë mbi shqiptarët arriti të hynte në Parlamentin...

Koronavirusi – jam, mos u tremb! Nuk kam ardhur të të...

Nga Lutfi Dervishi Mos u tremb. Nuk kam ardhur të të vras. Nuk dua të të lëndoj. Nuk dua as të frikësoj. Kam një mision...

Ndikimi i Rusisë në Kosovë?! Flasin ekspertët e sigurisë dhe tregojnë...

Eksperti i Sigurisë, Agim Musliu deklaron se Rusia nuk e dëshiron Kosovën, por e dëshiron kaosin në Kosovë, Serbi dhe Ballkan. Ai thotë se siguria...

Rrjetet Sociale

78,383FansaPëlqeje
29,665NdjekësitNdjek
809NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit