Flet Besim Dina, tregon pse ndodhet emri i tij në listën...

Janë publikuar listat me emrat e veteranëve të Zonave të Operative që kanë vepruar gjatë luftës, e që pretendohet se kanë përfituar kundërligjshëm pension...

Rrëfimi i Dardan Molliqajt për dhe me Albin Kurtin! Tregon si...

Dardan Molliqaj që ishte sekretar i Vetëvendosjes, e më vonë edhe deputet i Kuvendit të Kosovës ka folur gjatë, për kohën sa ishte në...

Mësojeni kush është Halil Kastrati!

I lindur dhe rritur në Prizren, ai aktualisht është ndër figurat më të njohura në Kosovë. Babai i tre djemve, ai ka zgjedhur si mënyrë...

Vasfije Krasniqi: Meshkujt e Kosovës që nuk mujtën me na mbrojtë...

Të martën e javës që vjen në New York do t’i kujtohen Serbisë, krimet e bëra në Kosovë, Bosnje e Kroaci. Para konsullatës serbe,...

Rreth 1 mijë e 400 fëmijë të vrarë në Kosovë, askush...

Më 20 nëntor, në Ditën Botërore të të drejtave të fëmijëve, në Kosovë u promovua libri "Fëmijët martirë të Kosovës 1981-1999". Me emra dhe mbiemra,...

Edhe një hap më afër liberalizimit të vizave, Parlamenti Evropian i...

Me shumicë votash, Parlamenti Evropian, votoi për liberalizimin e vizave, rekomandim ky i Komitetit për Liritë qytetare, Drejtësi dhe Çështje të brendshme. Tanja Fajon, raportuesja...

Besim Dina tregon kur fillon sezoni i ri i emisionit OXYGEN

Në intervistën 60 sekondëshe për PRIVE, Besim Dina ka folur për shumë qështje. Ndër të tjera ai ka treguar se ku nis sezoni i ri...

Tërmeti i 2002-ës në Gjilan e la jetim, Gyneri: Ku ishit...

Pas tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri, nga i cili deri tani vdiqën 49 persona dhe u lënduan qindra të tjerë, qytetarë të shumtë...

Mbaje të pastër Kosovën, kontribuo edhe ti

Sot, 15 shtator ka filluar aksioni “Ta pastrojmë Kosovën”. Gjithandej vendit, mijëra vullnetarë, zyrtarë të lartë e deri edhe fëmijët janë angazhuar të pastrojnë vendin. Aksioni...

Rikujtojmë kryeqytetet e shteteve në Kontinentit e Evropës

Islanda -- Reykjavik Irlanda -- Dublin Irlanda Veriut -- Belfast Skoci -- Glasgou Angli -- Londer Uells -- Cardif Norvegji -- Oslo Suedi -- Stokholm Finland -- Helsinki Rusia -- Moska Estoni -- Talin Letoni...

Rrjetet Sociale

50,446FansaPëlqeje
21,953NdjekësitNdjek
768NdjekësitNdjek
13,500AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit